United Way – Manchester United fanpage

Záujem o hosťovanie Donnyho bol, klub však nespolupracoval, vraví agent van de Beeka

Posledný prestupový deň priniesol mnoho vzruchu. A hoci sa Manchestru United týkal priamo iba cez Daniela Jamesa, na prelome nového dňa sme sa dozvedeli ďalšie zaujímavé informácie.

Agent Donnyho van de Beeka, Guido Albers, už minulý týždeň tvrdil, že Donny nemôže mať ďalšiu sezónu ako minulú. Holandský záložník mal byť oboznámený so svojou úlohou v tíme, ale čo presne to malo znamenať, to vie iba úzky okruh ľudí. Keď už včera večer bolo jasné, že 24-ročný stredopoliar z United toto leto neodíde ani dočasne, nebál sa Albers prezradiť viac.

“Bol tu záujem z Talianska, Nemecka, Anglicka, všetko vyzeralo dobre. Potrebujete však spoluprácu klubu. Chvíľu sa zdalo, že spolupracovať budú. Nakoniec sa tak nestalo. Je to sklamanie, ale zároveň uistenie, že [Donny] dostane svoju šancu a minúty na ihrisku. Či to tak aj naozaj bude, ukáže až čas. Už mu to predtým bolo sľúbené. S klubom sme si to vysvetlili, takže veríme, že teraz čas naozaj dostane.”

Je viac ako jasné, že Donny mohol toto leto odísť na hosťovanie. Viaceré zdroje z Holandska tvrdia, že na stole bola dokonca hotová dohoda s Evertonom, tú však mal zrušiť Ole Gunnar Solskjaer. Albers zároveň nechcel rozprávať o tom, ako sa cíti jeho zverenec. “Nebudem o tom hovoriť. Každý, kto Donnyho pozná, vie, že miluje futbal a chce hrať každý týždeň. Z tejto odpovede teda asi viete vydedukovať, čo najviac chce.”

Van de Beek prišiel do Manchestru United v septembri 2020 za 35 miliónov libier. V ostatnej sezóne síce nastúpil do 36 duelov vo všetkých súťažiach, no len v pätnástich z nich figuroval v základe. Pri zranení Scottyho McTominaya a slabšej forme Freda by sa pre Donnyho mohlo uvoľniť miesto v strede poľa. Ako to nakoniec dopadne, zistíme až v najbližších mesiacoch.

zdroj: goal.com, Voetbal International; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre