United Way – Manchester United fanpage

MEN: United pripravujú nový kontrakt pre Bruna Fernandesa. Telegraph: Očakáva sa, že vedenie United bude otvorené ponukám za Martiala. Hovorí sa o požadovanej sume 40 miliónov libier.
MEN: United pripravujú nový kontrakt pre Bruna Fernandesa. Telegraph: Očakáva sa, že vedenie United bude otvorené ponukám za Martiala. Hovorí sa o požadovanej sume 40 miliónov libier.

Solskjaer po výhre nad Wolves s historickým rekordom

Manchester United odčinil zaváhanie z minulého kola a zo zápasu proti Wolverhaptonu si odnáša všetky tri body. O jediný gól a tesné víťazstvo 1:0 sa postaral talentovaný Mason Greenwood. Červení diabli sa však môžu pýšiť ešte historickým zápisom, ktorým prekonali aj londýnsky Arsenal.

Na vonkajšom ihrisku súperov neprehral Manchester United už 28 zápasov (18 výhier, 10 remíz), čím v tomto rebríčku zosadil z trónu doterajšieho kráľa – Arsenal. Ten držal rekord 27 zápasov, ktorý “Solskjaerovci” vyrovnali v zápase proti Southamptonu minulý týždeň.

O tesnej výhre

,,Sme šťastní, pretože je to dobrý výsledok. Tento zápas mohol totiž pokojne vyhrať aj Wolverhampton. V zápase sme boli pod tlakom, no väčšinu času sme držali loptu pod kontrolou my. Nebol to ten najkrajší zápas pod Slnkom, ale bolo sa na čo pozerať. Mali sme tu vášnivých fanúšikov a jeden aj druhý tím sršal vzrušením. Môžem povedať, že konečne je to v zápasoch ako za starých čias.”

Davidov úžasný zákrok

,,Mali asi viac šancí, pretože my sme si ich dnes veľa nevytvorili. Šťastie, že máme v našom tíme takého úžasného brankára. David našiel svoje staré Ja, zápal pre hru a vrátil sa späť plný energie. Veľmi ľahko to na ňom môžete vidieť. Každý deň na sebe pracuje s veľkým nadšením a ten jeho zákrok po rohovom kope je špeciálny.”

Oleho pohľad na víťazný gól

,,Tento týždeň som naozaj šťastný, ale to je už v takomto prípade pre manažérov prirodzené. Minulý týždeň nám rozhodcovia povedali, že chceli udržať tempo hry (zákrok na Fernandesa, pozn. red.). Dnes sa stalo to isté, no myslím si, že to bol medzi Pogbom a Nevesom férový súboj. Hráčom som povedal, že musia byť opatrní a nerobiť z futbalu nejaký basketbal. Pretože presne tak vyzeral náš posledný spoločný zápas. Hráči by mohli padať na zem a rozhodcovia by pískali samé priame kopy. Chceli sme sa však uistiť, že sa z dnešného súboja nevykľuje akýsi zápas v rugby. Musíme na svojich hráčov dávať pozor, no myslím si, že rozhodcovia si za posledné tri týždne zatiaľ počínajú dobre. Videl som niekoľko zápasov v Premier League, ako aj Match of the Day, kde bolo vidieť, že sa snažia držať hru viac plynulejšiu. Ak sa to však stane vám, tak si trocha pošomrete popod nos a pohnete sa ďalej. Ak to má však nejakú výhodu vo váš prospech, potešíte sa, no viac o tom nerozprávate.”

O rozhovore so Southgateom

,,Greenwood je špeciálny chlapec a s Garethom Southgateom som o ňom viedol veľmi dobrý rozhovor. Obidvaja v ňom vidíme top hráča, ktorý môže byť kľúčovou postavou Manchestru United aj Anglickej reprezentácie. Mason chce samozrejme hrať v každom zápase, no myslím si, že bude teraz pre neho najlepšie ak ostane s nami v Manchestri. Najlepšie bude ak sa bude sústrediť na futbal u nás a som si istý, že napokon sa dočká aj príležitosti zažiariť v národnom drese.”

Akú pozíciu bude zastávať v tíme Cristiano Ronaldo?

,,Cristiano sa ako hráč veľmi vyvinul. Zo začiatku zvykol hrávať na pozícii pravého či ľavého krídelného záložníka. Teraz je však z neho už skôr hrotový útočník, ktorý môže hrávať aj v trojčlennom útoku. Chcem, aby sa dostával do šestnástky súpera a strieľal góly. Neprichádza sem preto, aby vysedával na lavičke.”

Ako sa uskutočnil Ronaldov prestup

,,Aj o tomto je futbal, pretože občas sa dejú aj takéto veci. Cristiana sme sledovali po celý ten čas a pokiaľ mal niekedy prísť deň, kedy by chcel z Juventusu odísť, vedeli sme, že budeme mať záujem. Nenapadlo nám, že by chcel z Talianska odísť už teraz, no keď už sa tak rozhodol, museli sme sa s ním skontaktovať. Každý, kto sa o Manchester United zaujíma, ho chcel vidieť späť. Môžem preto povedať, že všetci takýto ľudia v tomto prestupe zohrali svoju dôležitú rolu. To najdôležitejšie zo všetkého je však to, že Cristiano sa sem chcel vrátiť.”

O ďalších prestupových špekuláciách

,,Nebudem s vami hovoriť o konkrétnych hráčoch, ale niečo vám povedať môžem. S príchodom Cristiana Ronalda pochopiteľne niektorí hráči pravdepodobne dostanú oveľa menej herného priestoru. O niektorých našich hráčov sa tiež zaujíma niekoľko ďalších klubov. Čo sa týka Daniela Jamesa, tak je to momentálne stále hráč Manchestru United.”

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre