United Way – Manchester United fanpage

The Athletic: Niekoľko hráčov spytuje schopnosti McKennu

So zaujímavými správami prišiel The Athletic, ktorý sa špecializuje na športové analýzy a má viacero zdrojov z prostredia klubov.

Jedna z noviniek hovorí o tom, že niekoľko hráčov Manchestru United spytuje schopnosti trénera Kierana McKennu.

35-ročného Severoíra si do svojho realizačného tímu vzal ešte José Mourinho a Ole Gunnar Solskjaer po svojom príchode v decembri 2018 zaužívané veci nemenil. Ako však informuje The Athletic, viacero seniorských hráčov Manchestru United má za to, že tréningy by mali viesť tréneri s väčšími skúsenosťami na najvyššej úrovni. McKenna predtým viedol iba tímy do 18 rokov v Tottenhame a v United, aby ho neskôr Mourinho povýšil do A-mužstva. Zdroje hovoria dokonca o tom, že McKennov prístup je niekedy na úrovni učiteľa telesnej výchovy, pričom od hráčov si v niektorých aspektoch vyžaduje rešpekt. Iné reči hovoria ale aj o tom, že McKenna má v budúcnosti predpoklady na to, aby mohol viesť tím v TOP 6 Premier League.

The Athletic zároveň poukazuje na Michaela Carricka, ktorý sa venuje trénovaniu od roku 2018. Carrick má mať podľa informácii väčší zmysel pre detail, s hráčmi má diskutovať prevažne medzi štyrmi očami a viac priateľsky. Plány pre tréningové jednotky majú prejsť rukami Solskjaera a asistenta manažéra Mikea Phelana – táto dvojica sa však do jednotlivých nácvikov zapája len sporadicky. Súčasťou realizačného tímu sú, respektíve boli aj Mark Dempsey a Richard Hartis, ktorí so Solskjaerom pôsobili prv v akadémii United, následne v Molde a napokon aj v Cardiffe. Dempsey ešte na konci uplynulého roka zmenil pozíciu, keď sa stal koučom v akadémii.

 zdroj: The Athletic; foto: manutd.com – MUTV

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre