United Way – Manchester United fanpage

Ronaldo: Som šťastný, že som späť doma

Klubový web Manchestru United počas stredy vydal prvé interview s Cristianom Ronaldom po návrate na Old Trafford. 

Ubehlo dvanásť rokov od momentu, keď Ronaldo prestúpil za historickú čiastku do Realu Madrid a teraz sa vracia späť na miesto, kde to všetko začalo, ako jeden z najlepších hráčov histórie a už aj ako hlava rodiny. Vychutnajte si prepis prvého rozhovoru s 36-ročným Portugalčanom od jeho piatkového prestupu.

Cristiano, aké pocity v tebe vyvoláva to, že si znovu hráčom Manchestru United?

“Ako dobre viete, s klubom ma spája fantastická história. Prišiel som sem ako 18-ročný a teraz som, samozrejme, šťastný, že som späť doma po dvanástich rokoch. Veľmi sa teším a už sa neviem dočkať prvého zápasu.”

Akú úlohu hral v tvojom návrate Sir Alex Ferguson?

“Každý vie, že keď som prvý raz prišiel do Manchestru, kľúčom toho celého bol Sir Alex Ferguson. Pamätám si na moment, keď som hral ešte za Sporting a proti nám hral Manchester. Pre mňa je Sir Alex Ferguson ako futbalový otec. Veľmi mi pomohol, veľa vecí ma naučil. Celý čas sme spolu boli v kontakte, máme výborný vzťah. Je to skvelá osoba. Mám ho rád. Bol hlavným dôvodom, prečo som prišiel do United.”

Ako vidíš tento prestup z pohľadu tvojej kariéry a celkovo tvojho života?

“Podľa mňa je to najlepšie rozhodnutie, aké som mohol urobiť. Prichádzam z Juve do Manchestru. Predo mnou je nová kapitola. Som šťastný a chcem pokračovať v tom, v čom som začal. Písať históriu a pomôcť Manchestru dosiahnuť veľké veci, pamätné výsledky a vyhrávať trofeje.”

Rozprával si sa s Olem ohľadom prestupu a o tom, aký tím a projekt buduje v United?

“Mali sme krátky rozhovor, ale viac si toho povieme až tvárou v tvár, aby som vedel, čo očakáva. Viete dobre, že som s ním hral dva či tri roky v Manchestri United, takže s ním mám dobrý vzťah, hoci úlohy sa trochu pozmenili. Ja som hráč a on je tréner. Na tom však nezáleží, môj vzťah s ním je výborný a ako som už povedal: som v Manchestri, aby som pomohol tímu dosiahnuť výsledky. Tréner sa na mňa môže spoľahnúť v hocičom. Pomôžem, ako sa len bude dať.”

Aký je tvoj odkaz fanúšikom, ktorí naďalej skandovali tvoje meno aj po odchode a teraz sú akoby v siedmom nebi z tvojho návratu?

“Fanúšikovia sú základom futbalu a som za nich rád. S nimi je to teraz iné ako rok dozadu, keď sme hrali pred prázdnymi štadiónmi. Fanúšikovia Manchestru United sú špeciálni, dobre si na nich pamätám. Viem, že stále spievali pesničky a chorály o mne, čo ma robí o to viac šťastnejším. Chcem zo seba dať na ihrisku všetko. Stále som zo seba dával všetko. Snažím sa robiť veci najlepšie, ako viem, snažím sa pomáhať tímu dávať góly, nahrávať na nich, vyhrávať zápasy. Už sa teším na moment, keď fanúšikov znovu uvidím.”

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre