United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Review: Manchester United 5:1 Leeds United

Manchester United zvládol úlohu favorita a vo svojom otváracom dueli nového ročníka Premier League zvíťazil nad Leedsom United 5:1. Priaznivcov Red Devils potešil nielen individuálny, ale aj tímový výkon.

Zverenci Oleho Gunnara Solskjaera od úvodu zatlačili na svojho súpera. Vyplynuli z toho šance Greenwooda a Pogbu, ktoré ale v bráne ešte neskončili. Na opačnej strane hrozila najviac dvojica Harrison – Bamford. Skóre sa menilo na konci polhodiny hry, keď Mesliara konečne odklial Bruno Fernandes po krásnej akcii Greenwooda s Pogbom.

Leeds sa po prestávke zmenil na nepoznanie – ale iba na tri minúty. Luke Ayling využil priveľa miesta aj času na strelu spoza šestnástky, de Gea bol bez nároku na zákrok, bolo vyrovnané. O osude stretnutia však rozhodlo rozpätie 52. až 60. minúty, keď sa za United postupne presadili Mason Greenwood a dvakrát Bruno Fernandes, čím Portugalčan skompletizoval hetrik. V 68. minúte upravil Fred na konečných 5:1 po štvrtej gólovej asistencii Paula Pogbu. Debutu pred novými fanúšikmi sa v záverečnej štvrťhodine dočkala letná posila Jadon Sancho.