United Way – Manchester United fanpage

Review: Manchester United 4:1 Newcastle United

Štvrté kolo anglickej Premier League prinieslo veľký návrat. Po vyše dvanástich rokoch vybehol na anglický trávnik v červenom drese Cristiano Ronaldo a uviedol sa fenomenálne. Potvrdil, že zápasy s Newcastlom United mu chutia. 

O prvú šancu v elektrizujúcej atmosfére zápasu sa postaral Bruno spoločne s Ronaldom, avšak navrátilec nedokázal loptu spracovať. Na druhej strane po chybe Varana zahrozili hostia, no priamo de Geu nepreverili. V 9. minúte Ronaldo z dobrej pozície “zluftoval,” ale bolo vidieť, ako veľmi chcel začať svoje pôsobenie čo najlepšie. Skutočne veľká šanca prišla po rohu v 19. minúte, keď hlavičke Varana chýbali centimetre. Hostia hrozili paradoxne po našich rohoch, kde sme prepadávali v strede ihriska, no mrzieť nás to nemuselo. Newcastle sa prezentoval zdržiavaním a hlbokým defenzívnym blokom, ktorý dokázali domáci prelomiť v nadstavenom čase. Po strele Greenwooda a polovičnom zákroku brankára bol na správnom mieste Cristiano Ronaldo a zblízka skóroval na 1:0.

V druhom polčase sme mohli vidieť vlažný začiatok. Prešli však iba dve minúty a takmer sme oslavovali druhý gól, no akcii AWB chýbala väčšia presnosť. Straky na svoju šancu počkali a odpovedali v 55. minúte, keď po niekoľkých zaváhaniach v strede ihriska vyrovnal Manquillo. Po niekoľkých minútach prišla ďalšia veľká chvíľa Ronalda, keď po skvelej sérii rýchlych prihrávok prestrelil hosťujúceho brankára a vrátil vedenie na domáce kopačky. Tento gól priniesol hluchšiu chvíľku, kde najmä hostia skúšali šťastie, no výraznejšie Španiela v domácej bráne nezaskočili. V 80. minúte sa presadil nádhernou strelou Bruno Fernandes a zmenil stav zápasu na 3:1. Na konci zápasu ešte skóre vylepšil striedajúci Lingard, a tak sa veľký návrat Ronalda skončil pohodlnou výhrou 4:1.

POZITÍVA

  • dvojgólový debut navrátilca Cristiana Ronalda
  • aktívny výkon Masona Greenwooda
  • ďalší skvelý zápas Pogbu – dve asistencie
  • nádherná trefa Bruna Fernandesa

NEGATÍVA

  • Matić, ktorý sa posledných 15 minút na ihrisku doslova plazil
  • slabší zápas v podaní Varana
  • veľmi pomalý a statický futbal v prvom polčase
  • otáľanie so striedaniami do 85. minúty

 

zdroj: sofascore.com; foto: Facebook – Manchester United
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre