United Way – Manchester United fanpage

Review: Manchester United 1:0 Aston Villa

Pohárový zápas 3. kola FA Cupu proti Aston Ville rozhodol jediným gólom Scott McTominay. Séria nepresvedčivých výkonov však naďalej pokračuje …

V prvom dejstve mal loptu na kopačkách častejšie Manchester United, čo sa aj v 8. minúte ukázalo, keď po peknom Fredovom centri vyskočil najvyššie McTominay a upratal loptu za bezmocného brankára Martineza. Po našom góle sa však hra začala otáčať proti našej bráne. Už v 10. minúte sa lopta s nešťastím prešmykla cez nohy Watkinsona, no chvalabohu ju hosťujúci hráč nedokázal zasiahnuť, a tak celá situácia skončila iba odkopom brankára. V 29. minúte Lindelof chybne spracoval loptu, čo sa snažil opäť využil aktívny Watkins. Španiel de Gea bol už prekonaný, no na naše šťastie lopta zasiahla iba brvno. Polčas sa ďalej niesol v znamení viacerých šikovných obranných blokov McTominaya. Naopak Rashford nezažíval práve najlepšie predstavenie v Divadle snov – po sérii niekoľkých kľučiek opakovane strácal lopty. Záver polčasu bol silnejší v podaní domácich, no ďalší gól nepriniesol, a tak sa šlo do šatní za stavu 1:0.

Ak niekto dúfal, že do druhého dejstva domáci naskočia v zlepšenom výkone z konca polčasu prvého, bol sklamaný. Druhý polčas bol o poznanie pomalší a pressing sa úplne vytratil. V 51. minúte sa po štandardnej situácii lopta dostala ku Konsovi, ktorý ju odhlavickoval do zeme. Nanešťastie sa odrazila k Watkinsonovi, ten ju iba ľahko priťukol a posunul Ingsovi, ktorý ju upratal do odkrytej brány. Situácia bola sporná – predchádzal jej faul na Cavaniho ruka pred gólom a tiež ofsajd – rozhodca si mohol vybrať a gól nakoniec neuznal pre faul. V 59. minúte dostal Ings nádhernú prihrávku za obranu a posunul ju na Watkinsona, ktorý loptu doťukol do brány, avšak kvôli offsidu gól neplatil. Ďalší priebeh hry sa niesol v znamení zahodených príležitostí v podaní Greenwooda a taktiež aj Rashforda. Ku koncu zápasu Shaw trafil rukou striedajúceho Jadena Philogene-Bideca a chvíľu to vyzeralo na penaltu, no rozhodca sa nad nami zmiloval. Šťastnejší tím sa nakoniec radoval a po ubolenej výhre 1:0 postupuje ďalej domáci Manchester United.

POZITÍVA

  • obranné duo Varane – Lindelof hralo presvedčivo
  • Elanga za pár minút zanechal dobrý dojem

NEGATÍVA

  • otrasný výkon Rashforda
  • sebeckosť Greenwooda
  • mnoho stratených lôpt

*review spracoval Maury
zdroj: sofascore.com; foto: Facebook – Manchester United
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre