United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.
UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Varane: Čím viac triumfov získate, tým väčšiu motiváciu máte

Francúzsky reprezentant Raphaël Varane bol cez víkend oficiálne predstavený ako hráč Manchestru United. Bývalý obranca Realu Madrid v rozhovore pre MUTV neskrýval svoje nadšenie.

Výhodou 28-ročného futbalistu je, že plynule hovorí anglicky. To by mu malo výrazne pomôcť v jeho usadení sa. Pomimo toho má v tíme svojich krajanov v podobe Anthonyho Martiala či Paula Pogby, ktorí mu ochotne pomôžu.

Aký je to pocit byť hráčom Manchestru United?

,,Ďakujem. Som veľmi šťastný a nadšený, že môžem začať túto novú cestu. Dobrodružstvo s mojím starým klubom bolo veľmi úspešné. Teraz je čas na nový začiatok a som rád, že som tu.”

Po španielsky ste sa naučili po prestupe do Madridu, ale ako ste na tom s angličtinou?

,,Nie je ľahké urobiť tento rozhovor v angličtine, ale musím to skúsiť. Je veľmi dôležité byť blízko k fanúšikom, pretože máme rovnaké ciele. Chceme spolu bojovať a je dôležité, aby som sa cítil dobre so svojimi kolegami a trénermi. Angličtina je pre mňa v mojom živote a kariére dôležitá.”

Kedy ste sa dozvedel, že prestúpite do Manchestru United?

,,Špekulovalo o tom veľa ľudí. O mne sa hovorilo v kontexte Manchestru United ešte v roku 2011, keď do domu mojej matky prišiel Sir Alex Ferguson. Teraz, keď sa záujem opäť vynoril, rozprával som sa s ľuďmi z môjho súčasného klubu, tak som cítil, že je to skvelá príležitosť hrať v Premier League za Manchester United. Myslím si, že je to vhodné obdobie z mnohých dôvodov. Najdôležitejšia vec je však nová výzva a vôľa dokázať sa presadiť v novej lige, v takom veľkom klube, akým je Manchester United. Táto príležitosť bola pre mňa úžasná, a tak som sa rozhodol urobiť takú zmenu pre mňa a moju rodinu. Cítite, kedy je tá správna chvíľa, a teraz to je to, čo prišlo.”

 

V roku 2013 ste hrali proti legendárnym obrancom Manchestru United, proti Nemanjovi Vidičovi a Riovi Ferdinandovi na Old Trafford. Sledovali ste nejakých futbalistov United, keď ste bol mladší?

,,Vidič a Ferdinand sú samozrejme dve legendy. Pamätám si aj hráčov ako Cristiano Ronaldo, Ryan Giggs a David Beckham. Sú to legendy a som rád, že teraz môžem vstúpiť do tejto rodiny.”

Rozprávali ste sa s manažérom Ole Gunnarom Solskjaerom o tomto tíme?

,,Áno, samozrejme. Bolo pre mňa veľmi dôležité spoznať klubovú filozofiu a výzvy, s ktorými som sa tu stretol. Chcel som vedieť, aké sú ambície Manchestru United. Bolo to nevyhnutné. Cítim skutočné odhodlanie tvrdo pracovať a túžim urobiť čokoľvek, aby som získal trofeje. Motivuje ma to.”

Luke Shaw a Harry Maguire majú za sebou fantastické EURO 2020. Ako ste nadšení z myšlienky spolupracovať s nimi a ďalšími skvelými obrancami v klube?

,,Podľa mňa sú to veľmi kvalitní hráči a som rád, že sa môžem pripojiť k tomuto tímu, kde je veľa talentov. Som presvedčený, že keď nevyhráte trofej a nevyhráte vo finále, nabudúce ste odhodlanejší a chcete vyhrať ešte viac.”

Ak by ste sa mali charakterizovať ako futbalista v troch slovách, ako by ste to urobili?

,,Pracovitý, úctivý a ambiciózny.”

 

Budete mať blízko ku Paulovi Pogbovi. Aký je ako priateľ a aký je spoluhráč?

,,Paul je veľmi pozitívny a má veľa dobrej energie. Vďaka svojej energii motivuje hráčov v šatni aj na ihrisku. Sme rozdielni, ale na druhej strane sa dopĺňame. V tíme je dôležité mať rôznych lídrov a postavy.”

Ako sa tešíte na to, že budete hrať s Paulom v Premier League?

,,Som šťastný. Poznám ho dlho, začínali sme spolu vo francúzskej reprezentácii. Je to skvelý futbalista. Myslím si, že je ambiciózny, ja tiež. Sme pripravení tvrdo pracovať a urobíme všetko pre to, aby sme získali trofeje.”

Vaša rodina je pre vás samozrejme veľmi dôležitá. Boli radi za príchod do Manchestru United?

,,Sú veľmi nadšení. Je to nová výzva aj pre moju rodinu, ale boli sme na túto zmenu pripravení. Vždy sú so mnou, vždy ma podporujú a o toto nové dobrodružstvo sa delím, nie som sám. Moja rodina je pre mňa veľmi dôležitá, aby som udržal rovnováhu.”

Váš syn sa blíži do veku, kedy si bude môcť naplno užiť futbal a povzbudiť vás na Old Trafford.

,,Miluje šport a do futbalu je blázon. Má úžasnú ľavú nohu! Hrá futbal a veľmi ho to baví.”

 

Pokiaľ ide o víťazstvo a úspechy, vo svojej zbierke máte štyri medaily z Ligy majstrov. Ako vás to motivuje a mal niektorý z týchto triumfov pre vás špeciálny význam?

,,Víťaznú mentalitu treba vidieť každý deň. Keď vyhráte, budete ešte viac hladní po úspechu. Chcete dokázať, že váš úspech nebol náhodný a vďačíte zaň tvrdej práci a obetiam. Čím viac triumfov získate, tým väčšiu motiváciu máte.”

Nakoniec ste cítili atmosféru na Old Trafford pred zápasom proti Leedsu United. Máte nejaký odkaz pre fanúšikov Manchestru United?

,,Áno, prišiel som sem, pretože som chcel nové emócie. Presne to som zažil a dokonca to prekonalo moje očakávania. Bol to úžasný, úžasný moment. Chcem sa poďakovať všetkým fanúšikom a urobím všetko pre to, aby som na ihrisku podal maximum.”

zdroj: manutd; foto: manutd.com, Facebook – Manchester United

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre