United Way – Manchester United fanpage

Preview: Manchester United vs. Newcastle United

Po reprezentačnej pauze sa vraciame do štvrtého kola Premier League, kde sa Diabli postavia proti Newcastlu United. 

Po víťazstve nad Wolves v záverečných minútach ostáva Manchester United stále neporazený po troch kolách. Mrzieť nás môže najmä remíza so Southamptonom, ale ide sa ďalej. Všetky oči sa upierajú na nasledujúci zápas, pretože je veľká pravdepodobnosť, že do stretnutia nastúpi najväčšie lákadlo Cristiano Ronaldo. Toho už klub oficiálne predstavil a je pripravený naskočiť do zápasu.

Chýbať nám budú hráči ako Fred, Henderson, McTominay, Rashford a Jones. Ani náš Martin Dúbravka nebude figurovať v zostave hostí kvôli zraneniu a takisto ani ich najväčšia útočná zbraň Callum Wilson. Našťastie nikto okrem menšieho nakopnutia Sancha sa počas reprezentačnej prestávky nezranil a jedine Fred nemôže nastúpiť, pretože mu to Brazília nedovolí.

Newcastle naopak v tejto sezóne ešte nevyhral po remíze a dvoch prehrách z úvodných kôl. Je to spôsobené najmä nedostupnosťou niektorých kľúčových hráčov. Každopádne ich netreba podceňovať, pretože v Premier League je možné čokoľvek. Zverenci trénera Steva Bruca, ktorému je Old Trafford veľmi dobré známy, budú hrať zrejme defenzívnejší uzatvorený futbal, ktorý Diablom moc nevyhovuje. Najväčšou hrozbou bude Allan Sain-Maximin, ktorý bude hroziť z protiútokov.


Steve Bruce je anglický tréner a profesionálny hráč, ktorý nastupoval najčastejšie na pozícii stredného obrancu. Za svoju hráčsku kariéru pôsobil v rôznych anglických kluboch vrátane Manchestru United. Ako tréner viedol viacero anglických tímov najmä v Premier League a v roku 2019 bol vymenovaný za trénera Newcastlu United.

Manchester United vs Newcastle United

Súťaž | Premier League, 4. kolo
Dátum, Čas | 11.9.2021 ; 16:00
Štadión | Old Trafford 
Rozhodca | Taylor A. (Eng.)
TV| Premier Sport 1
zdroj: sofascore.com; foto: Twitter – Newcastle United
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre