United Way – Manchester United fanpage

BBC: Manchester United otvoril diskusiu ohľadom výraznej inovácie Old Traffordu, ktorá by mohla navýšiť kapacitu štadióna na viac ako 80-tisíc miest. Telegraph, The Athletic: Manchester United niekoľkokrát otvoril diskusiu o novom kontrakte pre Paula Pogbu, progres vo vyjednávaniach však nie je.
BBC: Manchester United otvoril diskusiu ohľadom výraznej inovácie Old Traffordu, ktorá by mohla navýšiť kapacitu štadióna na viac ako 80-tisíc miest. Telegraph, The Athletic: Manchester United niekoľkokrát otvoril diskusiu o novom kontrakte pre Paula Pogbu, progres vo vyjednávaniach však nie je.

Evra: S Vidičom sme sa raz pobili a nerozprávali sa tri mesiace

Patrice Evra a Nemanja Vidič prišli do Manchestru United v januári/lednu 2006 a ich začiatky neboli vôbec jednoduché. 

Evra aj Vidič si museli po ich príchode zvykať ako na nové prostredie, tak aj na náročnú anglickú Premier League. 40-ročný Francúz po rokoch odhalil, že sa spoločne s Nemanjom v ich začiatkoch v United veľmi podporovali, no v istom momente sa dostali do konfliktu. Nezhoda, ktorú však Patrice časovo nezaradil, medzi dvomi obrancami spôsobila, že spolu neprehovorili cez tri mesiace a Ferguson bol preto nútený k drobným zmenám v zostave.

,,S Nemanjom sme prišli do Manchestru United v rovnakom čase a obaja sme s touto zmenou bojovali spoločne. Dokonca sme istý čas bývali v rovnakom hoteli. Na začiatku našej kariéry v United sme boli po hernej stránke vážne zlí. Manažér Ferguson nás preto poslal odohrať zápas za klubovú rezervu, ktorú vtedy koučoval Rene Meulensteen. Odohrali sme však iba prvý polčas, pretože Rene nás po 45 minútach oboch vystriedal. V rezerve! Keď sme už boli spolu v šatni, zrazu sa ozval Nemanja a prerušil ticho: ,Musím sa vrátiť späť do Moskvy.’ V tom čase sa mi ozval aj môj agent, ktorý mi povedal, že má o mňa záujem AS Rím. Takže áno, obidvaja sme to mali vtedy dosť náročné a aj preto prechovávam k Vidičovi veľký rešpekt,” vysvetľuje Evra.

,,Ak mám byť však úprimný, raz sme mali medzi sebou aj jeden väčší konflikt. Pobili sme sa a potom sme spolu neprehovorili asi tak tri mesiace. Hrávali sme síce spolu v zápasoch, ale nepovedali sme si ani jedno slovo. Nikdy som mu nepovedal, že má bežať doľava či doprava, Nemanja to vždy vedel sám. V istom momente však musel do zostavy zasiahnuť aj sám Sir Alex Ferguson, ktorý sa rozhodol, že Nemanjovi a Riovi vymení ich pozície na ihrisku. Vedľa mňa tak začal odvtedy na ľavej strane nastupovať práve Ferdinand a trvalo to viac ako tri mesiace! Pamätám si, že po jednom zápase raz za mnou prišiel v šatni Nemanja a dal mi high-five. Úplne som cítil, že si celá šatňa vydýchla so slovami “konečne”. S Nemanjom sme totiž boli napriek všetkému najlepší kamaráti. Mal som ho naozaj veľmi rád. Párkrát sme ešte síce v niektorých veciach nezdieľali rovnaké názory, no inak sme mali skutočne veľmi dobrý vzťah.”

Keď sa Patricea trocha podpichovačne opýtal Wes Brown na to, kto ich spoločný súboj vyhral, Evra odpovedal nasledovne: ,,Ty si tam nebol, pretože si bol v Sunderlande a hral si sa na PlayStatione,” odpovedal s úsmevom Patrice. Našťastie, rozhádaná dvojica sa nakoniec udobrila a ich kamarátstvo trvá dodnes. Evra aj Vidič totiž patrili k základným pilierom obrany Manchestru United, ktorý vďaka tomu začal od roku 2007 zbierať úspech za úspechom.

zdroj: manutd.com; foto: Shutterstock

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre