United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.
UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Ole pred zápasom proti Young Boys

Nová sezóna prináša nové výzvy a to platí aj pre ďalší ročník prestížnej Ligy majstrov. Manchester United si v utorok večer zmeria sily so švajčiarskym klubom Young Boys Bern. Prinášame vám všetko podstatné z predzápasovej tlačovej konferencie Oleho Gunnara Solskjaera.

Cavaniho návrat sa blíži

,,Edinson si počas reprezentačnej prestávky privodil menšie zranenie. Stalo sa to v priateľskom zápase proti Stoke City, ktorý sme odohrali bez divákov. Verím však, že bude k dispozícii už čoskoro. Tvrdo pracuje na svojom návrate.” 

O ambíciách v novom ročníku LM

,,Najďalej sme sa dostali dvakrát do štvrťfinále, máme tak za sebou niekoľko naozaj veľmi dobrých a pamätných zápasov. Pre mňa je však teraz hlavným cieľom dostať sa čo najďalej, teda až do finále. Vieme však, že Liga majstrov je náročná a vždy aj bola. Do tímu sme však získali niekoľko kvalitných a skúsených hráčov, ktorí dopĺňajú náš mladý tím. Verím, že v tejto sezóne budeme pripravení na to, čo príde.”

Skúsenosti Varana a Ronalda nám pomôžu

,,Je dobré mať k dispozícii mladý tím, v ktorom máte odvážnych hráčov, ktorí sa ničoho neboja. Niekedy však na ihrisku potrebujete aj skúsenosti, ktoré sú dôležité. V utorok nás čaká dôležitý zápas proti Young Boys, v ktorom využijeme mladú dravosť aj skúsenosti. Potrebujeme mať zápas pod kontrolou.”

Víťazné tímy si v LM museli najskôr prejsť aj sklamaniami

,,Môžem vám celkom jasne povedať, že sklamaní už máme dosť. Odohrali sme pamätné zápasy, no Ligu majstrov sme nevyhrali. Myslím si však, že náš tím znova o niečo dozrel a presne v to sme pred troma rokmi dúfali. Keď som podpísal s klubom zmluvu, s mojím trénerským tímom sme chceli v tíme mladých hráčov aj skúsených. Ak máte k dispozícii niekoho ako David de Gea či Harry Maguire, tak potom budujete kvalitný tím okolo kvalitnej kostry. Nehovoriac o ďalších posilách ako je Varane a Ronaldo. Z našich chýb sme sa tak určite poučili a náš tím je špeciálny a jednotný. Atmosféra v klube je veľmi dobrá.”

Ronaldo má veľký vplyv na spoluhráčov

,,Grant s tým prehlásením o dezerte samozrejme vtipkoval. Je jasné, že sme sa nestravovali nejako nezdravo a po Cristianovom príchode sa to odrazu zmenilo. Je však pravda, že Ronaldo sa o seba stará veľmi dobre a pre svojich nových spoluhráčov bude príkladom.”

Môže Ronaldov príchod presvedčiť Pogbu k podpisu novej zmluvy?

,,Nuž, v prvom rade je na nás, aby sme dosahovali požadované výsledky, vďaka ktorým môžeme pomýšľať na zisk trofejí. Každý, kto príde do nášho klubu, chce prirodzene vyhrávať, pretože byť súčasťou výherného tímu Manchestru United je najkúzelnejší pocit na svete. Každý sa preto sústredí na to, aby zo seba na ihrisku dostal to najlepšie. Uvidíme, čo sa stane.”

Analyzovali sme Young Boys

,,Analyzovali sme niekoľko ich zápasov a sú veľmi energickí, pohybliví a snažia sa hrať útočne. Niektorí z ich hráčov sa taktiež nedávno prepracovali aj do švajčiarskej reprezentácie. Bude to ťažký zápas na neľahkom povrchu ihriska, no myslím, že si s tým poradíme.”

Pogba a jeho asistencie

,,Paul sa vrátil do tímu v dobrej forme, pretože na sebe počas leta naozaj zapracoval. Čo je to však asistencia od Pogbu? Vždy rozdával svojim spoluhráčom dobré lopty, v tom patrí k najlepším hráčom v Európe. Tieto asistencie veľmi nerátam, lebo z tých najlepších prihrávok, ktoré mal, to nie vždy skončilo gólom. Je to skôr vec, na ktorú sa sústredia iba médiá. Paul je však vo forme a hrá naozaj dobre. Asistenciu by som prirátal skôr Anthonymu, ktorý tú loptu Jessemu prenechal priam ukážkovo. Pripomenulo mi to časy, keď spolu hrávali Yorke a Cole.”

Prichádza čas na rotáciu?

,,Myslím, že áno. Môžem sa pozrieť na zostavu a povedať si, že daný tím hral uprostred týždňa a na víkendový zápas Premier League sú niektorí hráči unavení. Myslím si však, že náš tím je teraz lepšie fyzicky pripravený a dosť sme sa zlepšili. Som potešený tým, ako sme sa počas pandémie dokázali vyrovnať s hustým programom zápasov. Verím svojim hráčom a vďaka novým posilám máme viac kvality, vďaka čomu sa bude zostava rotovať oveľa jednoduchšie.”

Nominácia na zápas Ligy majstrov: De Gea, Heaton, Kovář; Bailly, Dalot, Lindelof, Maguire, Shaw, Varane, Wan-Bissaka; Fernandes, Fred, Lingard, Mata, Matić, Pogba, Sancho, van de Beek; Elanga, Greenwood, Martial, Ronaldo.

zdroj: manutd.com, manchestereveningnews.co.uk; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre