United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.
UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Ole pred zápasom proti Aston Ville

Manchester United má za sebou vydretú výhru proti nepríjemnému súperovi v podobe West Hamu United a tri body, ktoré získali “Solskjaerovci”, zaistili Červeným diablom tretie miesto. V ligovej tabuľke sa momentálne nachádza na prvom mieste Chelsea, no iba vďaka lepšiemu skóre.

Prinášame vám najnovšie správy z tlačovej konferencie pred zápasom s Aston Villou, v ktorej sa Ole Gunnar Solskjaer vyjadril na adresu Edinsona Cavaniho, Cristiana Ronalda či Davida de Geu.

O Cavaniho návrate

,,Edinson sa už naplno zapojil do tréningového procesu a po stredajšom zápase nám dal jasne najavo, že je už pripravený nastúpiť do zápasu. V minulej sezóne sa stalo to isté čo aj teraz. Keď prišiel, nebol zapojený do našej letnej prípravy, no je to veľký profesionál a sme radi, že ho tu máme.”

O zraneniach

,,V stredajšom zápase proti West Hamu United sme našťastie neprišli o nikoho. Možnosti, z ktorých teraz môžem vyberať a skladať základnú zostavu mi prinesú značné bolesti hlavy. Môžem však povedať, že je to oveľa príjemnejšie, ako keby sme mali hráčov zranených. V tomto prípade musíte občas zo zostavy vynechať hráčov, o ktorých ste presvedčení, že si to nezaslúžia. No žiaľ, nemáte inú možnosť.”

O Davidovom profesionálnom prístupe

,,David mi zavolal počas leta a povedal, že si chce skrátiť svoju dovolenku a vrátiť sa do Manchestru o niekoľko dní skôr. Chcel na sebe zapracovať a vrátiť sa späť k svojej najlepšej verzii seba samého. Myslím, že sa mu to aj podarilo. Je naozaj sústredený a po fyzickej aj mentálnej stránke sa cíti veľmi dobre. Počas prípravy absolvoval niekoľko tréningov a testov, ktorých výsledky mu dodali potrebnú sebadôveru a pokoj. David má pred sebou silnú štvoricu obrancov, no aj tá štvorica sa v zápase cíti oveľa pohodlnejšie pokiaľ vie, že má za sebou takéhoto brankára.”

Cavani bude súčasťou zajtrajšieho zápasu

,,Cavani bude súčasťou zajtrajšej zostavy proti Aston Ville. Ako som už povedal, vrátil sa do Manchestru a zapojil sa do tréningu. Potom prišlo drobné zranenie, ktoré ho na istý čas vyradilo z hry, no už je znova späť a pripravený nastúpiť.”

O Ronaldovom vplyve na tím Manchestru United

,,Vedeli sme, že bude mať na náš tím veľký vplyv, pretože je to obrovský profesionál. Je veľmi disciplinovaný a ukázal to už počas svojej kariéry veľakrát. V Reale Madrid aj v Juventuse či práve tu – u nás. Jeho práca počas zápasu je neuveriteľná a rovnako tak aj jeho komunikácia s hráčmi. Veľmi dobre vie, že nebude hrať úplne každý zápas v sezóne, no o tom sme už spolu viedli dobrý rozhovor. Ak sa tiež nebude cítiť pripravený, povie mi to.”

O jednom čistom štíte v posledných 15-tich zápasoch

,,Iba to ukazuje na spôsob akým premýšľame. Chceme radšej streliť štyri, päť či dva góly a inkasovať iba jeden, než vyhrať v zápase výsledkom 1:0. Odkedy však prišiel Varane, na zlepšení našej obrany ešte stále pracujeme. Chceme si však udržiavať čisté konto v každom zápase a strieľať veľa gólov. No ešte nás čaká trocha práce, aby sme to dosiahli. Verím však, že s tým začneme už v sobotu proti Aston Ville.”

O Ronaldovi a Cavanim v jednom tíme

,,Je vzrušujúce vidieť týchto dvoch hráčov v jednom tíme. Som si istý, že spolu dokážu na ihrisku vytvoriť dobrú spoluprácu. Často sa nám teraz stáva, že proti nám súperi bránia v hlbokom bloku a nechcú nám dať veľa priestoru. Myslím si, že táto dvojica sa hodí presne na takéto zápasy.”

Chceme vyhrať

,,Musíme veriť v to, že zo zápasu vyťažíme to čo si zaslúžime. Za posledné dva zápasy sme mali kopať tri čisté penalty. Pred časom tu bol istý nemenovaný manažér, ktorý rozoberal naše penalty v zápasoch a musím povedať, že od jeho výroku sa rozhodnutia rozhodcov zmenili a sú dosť zvláštne.”

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre