United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.
UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Ole po výhre nad Leedsom United

Manchester United vstúpil do sezóny 2021/22, ako sa hovorí, tou správnou nohou. Zverenci Oleho Gunnara Solskjaera dokázali na domácom štadióne poraziť odvekého rivala Leeds United v pomere 5:1.

O gólový hattrick sa dokonca postaral portugalský virtuóz Bruno Fernandes. Ďalšie dva góly pridali ešte Mason Greenwood a Fred, svoj debut si odbil Jadon Sancho. Prinášame vám Solskjaerovo vyjadrenie po zápase.

O tímovom nasadení

,,Musíme povedať, že všetci podali naozaj dobrý výkon. Od davu fanúšikov, cez trénerský personál až po samotných hráčov. Všetko sa podarilo tak, ako sme chceli. Táto výhra nám dodá veľkú vzpruhu. Dobrá nálada visí vo vzduchu, no ide iba o prvý a zároveň o jeden zápas. Musíme v tomto pokračovať. Už zajtra sa začneme pripravovať na ďalší duel.”

O tlaku, ktorý je vyvíjaný na Manchester United

,,Sir Alex Ferguson nám vždy hovorieval, že si máme zápasy užívať a ukázať všetkým, čo dokážeme. Ak hráte pred 75 000 divákmi, tak je na vás vyvíjaný určitý tlak. Tento tlak si však musíte užívať, pretože takúto skúsenosť nemá možnosť zažiť každý. Vedel som, že budeme v tomto stretnutí tvrdo pracovať, no nebol som si ešte celkom istý našou fyzickou pripravenosťou. Nakoniec však môžem povedať, že sme sa po zápase mohli spolu usmievať.”

Z Greenwooda je už muž

,,Spôsob, akým sa dopracoval k svojmu gólu, je presne to, prečo ho už môžeme nazvať mužom a nie chlapcom, ktorý za nás debutoval pred dvomi rokmi. Som veľmi potešený tým, ako sa mu darilo v predsezónnej príprave a ako sa dokázal zlepšiť po fyzickej stránke.”

Odkaz pre Pogbu

,,S Paulom mám dobrý vzťah od momentu, keď som ho spoznal ako chlapca, ktorý nastupoval v mládežníckych kategóriách. Dnes to bolo z jeho pohľadu iba o tom, aby vybehol na ihrisko a užil si to tam. V príprave totiž odohral iba 45 minút proti Evertonu, ktoré neboli najlepšími v jeho kariére. Teraz sme mu dali na ihrisku trocha voľnosti, aby sa mohol dostávať častejšie ku lopte. Nemôžem si však spomenúť kedy sa to naposledy stalo (štyri asistencie v jednom zápase, pozn. red.), no Paul na to má adekvátne kvality. Ak máte v tíme schopných rýchlonohých hráčov, ktorí vytvoria priestor ostatným spoluhráčom, tak potom je to ešte jednoduchšie.”

McTominay je šelma

,,Scott predviedol niečo úžasné. V letnej príprave toho neodohral viac než 20 minút, pričom dokonca nastúpil na poste stredného obrancu. Bol to jeden z tých prípadov, keď sme ho trochu šetrili, pretože sme pre neho mali pripravený veľký zápas. Scott je po fyzickej stránke totálna beštia. Môže behať po ihrisku celý deň, vyrástol z neho skutočný muž. Myslím si, že bol dnes excelentný.”

Toto je výkon, ktorý sa mi páčil

,,Tento zápas ukázal štýl, akým by som chcel vidieť môj tím hrať pravidelne. Nie iba preto, že sme hrali proti Leedsu, no chcem vidieť svojich hráčov behať, útočiť a nebáť sa riskovať. Myslím si, že vyzeráme fit a to niektorí z hráčov ani neodohrali v posledných týždňoch viac než 45 minút.”

O fanúšikoch

,,Bolo to čarovné, rozhodne čarovné. Myslím si, že táto výhra znamená pre našich fanúšikov naozaj veľa. Dnešná atmosféra nám dodala iba viac energie a je to niečo, čo sa jednoducho nedá len tak napodobniť. Je to niečo extra navyše, čo nezískate ani z predzápasového príhovoru od manažéra. Keď predvediete takýto výkon a v druhom polčase strelíte štyri góly, je to najlepší pocit na svete. Posledných 18 mesiacov bolo naozaj zvláštnych a s fanúšikmi sme zažívali interakciu iba cez médiá. Spojenie fanúšikov a hráčov sme počas tohto obdobia nemali. Musím tak povedať, že naše opätovné spojenie s fanúšikmi je naozaj dôležité, pretože toto je Manchester United. Toto je ten skutočný Manchester United. Presne vďaka tomuto som napríklad prehovoril Edinsona Cavaniho, aby s nami predĺžil zmluvu ešte o jeden rok. Nemôžete opustiť náš klub po jednom roku bez toho, aby ste mali možnosť nastúpiť pred plnými tribúnami. Manchester United je o fanúšikoch, hráčoch a o všetkých nás.”

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre