United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Ole po nezvládnutom zápase so Southamptonom

Prvý zápas v Premier League vyhrali Červení diabli na domácom Old Trafforde proti Leedsu United v pomere 5:1 a pocit víťazstva si tak chceli odniesť aj z dnešného zápasu. Do toho vstupoval Manchester United ako hosť proti Southamptonu, no zverenci Oleho Gunnara Solskjaera ho však napokon nezvládli. Po remíze 1:1, ktorú zachraňoval talentovaný Mason Greenwood, si do tabuľky pripisujú iba bod.

Chceli sme viac

,,Myslím, že sme si vytvorili dostatok šancí na to, aby sme mohli vyhrať. Chvíľami sme predvádzali decentný futbal, no je pravda, že tento zápas sme mohli aj pokojne prehrať. David de Gea však vytiahol jeden perfektný zákrok a tak sme napokon získali bod za remízu. Chceli sme však vyhrať. Od prvej minúty sme nezačali vôbec dobre, no potom sme už hrali dobrý futbal a vytvárali sme si šance. Gól nám strelili takmer z ničoho nič, takže to nebola nejaká čisto vypracovaná šanca. Rozhodne jej predchádzal faul. Futbal je niekedy extrémnou hrou, no ich hráč išiel tvrdo do súboja s Fernandesom a bol to faul. Mali sme však na gól zareagovať lepšie. Mali sme to tam zblokovať či uistiť sa, že nás tá chyba nebude stáť stratu bodov.”

Polčasový príhovor

,,Museli sme sa zlepšiť a do našej hry dostať viac života. Museli sme si dôverovať, že to zvládneme. Dokým sa im nepodarilo streliť gól, hrali sme celkom dobre, možno ešte aj ďalších päť minút po inkasovaní. Neskôr sme im dali niekoľko príležitostí na strelenie gólu, ktoré pramenili možno aj z únavy. Preto hovorím, že ten zápas sme mohli aj prehrať. Asi sedem minút po inkasovaní som si hovoril, že by to ešte mohlo byť dobré, no niekoľko striel nám zblokovali. Môžem však povedať, že svojim hráčom vždy verím.”

Veľa možností v útoku

,,Chceli sme, aby sa Martial na ihrisku pohyboval a mohol v útoku spolupracovať vo dvojici s Masonom. Potom sa však Anthony stiahol na ľavú stranu a Mason si zbehol z pravej strany do stredu ihrisku a strelil veľmi pekný gól. Mason síce neodohral svoj najlepší zápas v kariére, ale keď do zápasu nastúpil Sancho, vyzeralo to, že tých 10-15 minút sa mu darilo lepšie. V posledných 15 minútach zápasu už však na výkone upadol celý tím. Nehrali sme vtedy najlepšie.”

Čaká nás týždeň tréningu

,,Ešte stále sme iba na začiatku sezóny a musíme zapracovať na tom, aby boli na zápasy pripravení všetci hráči. Budúci týždeň budeme znova o niečo lepší. Dnes sme získali bod zo zápasu, v ktorom sme prehrávali, hoci sme chceli tri body. Musíme však ďalej pracovať na fyzickej pripravenosti hráčov a vyriešiť niekoľko ďalších problémov. Na zápas proti Wolverhamptonu by sme však mali byť pripravení.”

Fanúšikovia tvoria futbal

,,Toto je futbal. Ak ste doma, máte podporu svojich fanúšikov, ale ak ste vonku, musíte sa vysporiadať so súperovými fanúšikmi. Občas som mal pocit, že sa nechal rozhodca uniesť reakciami fanúšikov, takže si pomaly znova zvykáme na futbal pred pandémiou.”

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com