United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.
UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Neville a Ferdinand varujú pred Lukakuom

Romelu Lukaku je späť v Premier League! Za viac ako 114 miliónov eur prestupuje z Interu Miláno do londýnskej Chelsea.

Podľa bývalých hráčov United, Garyho Nevilla a Ria Ferdinanda to robí z Chelsea vážnych kandidátov na titul. Lukaku, ktorý v minulosti hrával za klub z Old Trafford, prišiel do Anglicka ako vyspelý útočník s veľkými ambíciami.

„V tejto sezóne to myslia skutočne vážne. Už počas minulej sezóny sa ukázalo, že to berú seriózne, ale čo sa týka Premier League, tak to bude vážne. S Lukakuom budú veľmi, veľmi nebezpeční. Už pred týždňom som povedal, že Pep Guardiola nepodpíše Lukakua, aj keď bol dostupný. City po ňom nešli, pretože by nesedel štýlu, akým chce ich manažér hrať. Nepasoval by ani na Old Trafford, ani Jurgenovi Kloppovi, ale v Chelsea nastrieľa množstvo gólov. Pre nich je perfektný. Viem, že už tu raz bol, avšak teraz sa vracia ako dospelý, so skúsenosťami a stovkami gólov na svojom konte. Vravím tu o podpise za cenu zlata a vôbec nemám pochybnosti, že bude úspešný a nastrieľa 20, 25, či 30 gólov. Vôbec nepochybujem o tom, že Chelsea s Lukakuom budú skutočnými adeptami na titul. Úplne to pre nich mení situáciu. Čo sa týka top štvorky, tak zatlačili na Manchester City, Liverpool a Manchester United, ktorý skončil v minulej sezóne na druhom mieste,“ skonštatoval Neville.

Nie najlepší koniec na Old Trafforde by mal Romelua podľa Ferdinanda ešte viac motivovať k tomu, aby v Premier League uspel. Za United sa Lukaku presadil 42-krát v 96 zápasoch. V Interi to bolo 30-krát v 44 vystúpeniach, čo len potvrdzuje skutočnosť, že góly strieľa kdekoľvek príde. Rio je presvedčený, že teraz to nebude inak.

„Nedávno som sa s ním rozprával a je skutočne hladný. V tom čase mi prestup do Chelsea ešte nepotvrdil, ale len povedal, že túto sezónu je naozaj hladný. Podľa mňa tento chlapík prinesie množstvo veľkých vecí skrz jeho energiu. Ukáže pochybovačom, že sa mýlia. V Manchestri United ich bol plný štadión, všetci fanúšikovia o ňom pochybovali. Veľa ľudom jeho odchod príliš nevadil. Bude čakať a pozerať sa do kalendára, aby vedel, kedy sa môže na Old Trafforde ukázať. Romelu Lukaku vám garantuje minimálne 20 gólov. Strieľal góly kdekoľvek bol. Je to elitný strelec. Ak dostane príležitosti, aké mal minulú sezónu Timo Werner, tak proste nastrieľa 30 gólov. Werner pre nich bude platný aj naďalej a to vďaka svojmu pohybu bez lopty a vytváraniu si priestoru. Chelsea má v útoku ťažký kaliber, je to mix talentu, rôznych hráčov a naozaj dobrá kombinácia. Príchod Lukakua z nich robí absolútnych kandidátov na titul, mohli by to vyhrať,“ zhodol sa s Garym dlhoročný pilier obrany United Rio Ferdinand.

zdroj: manchestereveningnews.co.uk; foto: Shutterstock

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre