United Way – Manchester United fanpage

Ronaldo: Neprišiel som sem na dovolenku, ale vyhrať trofeje

Cristiano Ronaldo uistil fanúšikov Manchestru United, že na Old Trafford sa nevrátil len kvôli sentimentálnej ceste. Portugalčan má obrovskú motiváciu získať s United cenné trofeje.

36-ročný Ronaldo poskytol rozhovor pre klubovú televíziu MUTV, kde sa úlohy reportéra zhostil jeho bývalý spoluhráč Wes Brown. Cristiano si podľa vlastných slov veľmi váži červený dres Red Devils.

,,Neprišiel som sem na dovolenku. Obliekal som tento dres pred mnohými rokmi a vyhral veľké trofeje. Teraz som tu, aby som opäť vyhral. Môžem si to dovoliť, lebo viem, že moji kolegovia to zvládnu. Je to pre mňa skutočne dobrá príležitosť, rovnako ako pre fanúšikov a klub. Musíme však k tomu pristupovať krok za krokom. Myslím si, že v nasledujúcich troch až štyroch rokoch nás čakajú veľké veci. Mentalita tohto klubu sa nikdy nezmení. Vždy je to o vyhrávaní. Ja som tu, aby som pomohol tímu písať históriu a dostal Manchester United tam, kam patrí.”

Ronaldo priznal, že sa v Manchestri cíti ako doma. Aj jeho rodina je po presune z Turína spokojná. CR7 za to ďakuje miestnej komunite, ktorá mu dáva pocítiť obrovskú lásku a uznanie.

,,Je to naozaj pekné. Viem, že ľudia sú rôzni, ale odkedy som pristál na letisku, cítim emócie ľudí. Nie pre to, že som hráčom Manchestru United, jednoducho títo ľudia ma videli, že som tu vyrastal, keď som mal 18 rokov. Videli moju vášeň a všetko, čo k tomu patrí. Je to veľmi emotívne. Cítim sa dobre, cítim dobrú energiu,” pokračoval Ronaldo.

Portugalčan môže proti Newcastlu absolvovať re-debut za United. Cristiano odpovedal aj na otázku, čo cítil, keď debutoval v roku 2003 proti Boltonu: ,,Nečakal som, že budem hrať v tom zápase, bol som veľmi nervózny. Je jasné, že aj v sobotu budem nervózny, ale teraz som starší a skúsenejší. Budem pripravený, takže musím vyvinúť tlak na Oleho, aby som začal v základnej jedenástke,” dodal so smiechom nadšený Ronaldo.

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com; video: Facebook – Manchester United

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre