United Way – Manchester United fanpage

McClaren a Berbatov na adresu Rashforda: Mal by vyhľadať pomoc

Steve McClaren, bývalý asistent legendárneho Sira Alexa Fergusona je presvedčený, že odchovanec Manchestru United by mal vyhľadať pomoc športového psychológa.

McClaren narážal na ťažké obdobie, ktorým si Rashford v poslednom čase prechádza. V minulej sezóne hral so zraneniami pod práškami. Pomimo času sa venoval charitatívnym aktivitám, za ktoré bol britskou spoločnosťou patrične ocenený, ale zároveň zaplatil vysokú daň za popularitu. Rashford sa dostal až na titulku prestížneho magazínu TIME, ale potom nastal zlom. Jeho popularita a sebadôvera bola poznačená po finále EURO, po ktorom bol terčom útokov zo strany anglických médií a fanúšikov, podobne ako v minulosti David Beckham či Wayne Rooney. Cez leto podstúpil operáciu ramena a po fyzickej stránke je fit, no problémom zostáva jeho mentálna stránka.

,,Nemám rád takýto prístup u hráčov. Reč teľa je veľmi dôležitá a na to sa v posledných týždňoch zamerala kritika u viacerých hráčov Manchestru United. Rashford mal tento problém počas celej kariéry. Myslím správny postoj. Ľahko sa nechá ovplyvniť. Ak sa mu v zápase nedarí, nedokáže sa s tým vysporiadať a nakoniec sa z hry úplne vytratí. Ak Marcus nebude mať dobrý prvý polčas, nebude sa mu dariť ani v druhom. Niekto ho musí naučiť ako sa s tým vysporiadať. V modernom futbale je pomoc na dosah ruky. Ralf Rangnick si so sebou priviedol športového psychológa. Marcus má nepochybne talent a schopnosti. Ale je tu aj otázka mentality, postoja a to Rashford neovláda. Existujú techniky, ktoré vám pomôžu prekonať zlé časy. Zahráte jednu chybnú prihrávku, takže to nechcete urobiť druhý alebo tretíkrát. Radšej sa vrátite ku jednoduchej hre. Hráč si najskôr musí priznať, že niečo nie je v poriadku, že má problém s prístupom k zápasom a že potrebuje pomoc,” dodal bývalý asistent United Steve McClaren.

Bývalý bulharský útočník črevených diablov Dimitar Berbatov poradil Marcusovi, aby o pomoc požiadal Cristiana Ronalda, ktorý má obrovské skúsenosti. ,,Maličkosti vám môžu pozitívne nakopnúť sebavedomie, ktoré futbalista nesmierne potrebuje. Je dôležité, aby manažér, tréneri a spoluhráči podporovali Marcusa. V klube majú úžasných ľudí. Marcus by sa mal porozprávať s Cristianom Ronaldom a požiadať ho o radu. Ja sám som sa s kolegami nerozprával, keď som bol v zlom stave. Hanbil som sa a snažil som sa nechať si všetko pre seba. Bola to moja chyba. Ak je v tíme niekto, kto má skúsenosti a status ikony svetového futbalu, tak by ste ho mali požiadať o radu. Som presvedčený, že svojim spoluhráčom by poslal vhodné a múdre slová,” povedal Berbatov.

Najnovšie správy z prostredia klubu tvrdia, že Marcus na sebe začal pracovať v Carringtone, kde trávi čas navyše a venuje sa trojfázovým tréningom. Zároveň sa mal u Ronalda informovať na jeho spôsoby stravovania a rehabilitácie.

zdroj: The Sun, talkSPORT, UtdReport; foto: Shutterstock

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre