United Way – Manchester United fanpage

BBC: Manchester United otvoril diskusiu ohľadom výraznej inovácie Old Traffordu, ktorá by mohla navýšiť kapacitu štadióna na viac ako 80-tisíc miest. Telegraph, The Athletic: Manchester United niekoľkokrát otvoril diskusiu o novom kontrakte pre Paula Pogbu, progres vo vyjednávaniach však nie je.
BBC: Manchester United otvoril diskusiu ohľadom výraznej inovácie Old Traffordu, ktorá by mohla navýšiť kapacitu štadióna na viac ako 80-tisíc miest. Telegraph, The Athletic: Manchester United niekoľkokrát otvoril diskusiu o novom kontrakte pre Paula Pogbu, progres vo vyjednávaniach však nie je.

Aktualizované: Manchester United mal vstúpiť do boja o podpis CR7!

Prestupová sága spojená s Cristianom Ronaldom v posledných hodinách graduje a fanúšikovia Manchestru United majú dôvod na lepšiu náladu. Vedenie červených diablov malo vstúpiť do boja o podpis hviezdneho Portugalčana.

Pomimo toho taliansky manažér Juventusu Massimiliano Allegri potvrdil, že Ronaldo chce odísť z Turína. ,,Cristiano nám včera oznámil, že už neplánuje hrať za Juventus. Proti Empoli nenastúpi.” Na druhej strane renomovaný Fabrizio Romano, portál talkSPORT či reportér Samuel Luckhurst z lokálneho denníka Manchester Evening News, ktorý má blízke kontakty na klub z Old Trafford, hovorí o zapojení sa Manchestru United do boja o Ronaldov podpis. Luckhurst dokonca tvrdí, že Cristiano mal súhlasiť s výrazným znížením platu na 270-tisíc libier týždenne, aby sa mohol vrátiť na Old Trafford. Manchester United mu ponúkol zmluvu do leta roka 2023. Rokovania medzi Manchestrom United a Juventusom Turín rapídne akcelerovali. Záujem United o CR7 potvrdil aj dôveryhodný zdroj Simon Stone z BBC.

Podľa Manchester Evening News sa mal do celého prípadu v piatok vložiť samotný Sir Alex Ferguson, ktorý mal osobne kontaktovať Ronalda. Mark Ogden z ESPN uviedol, že Cristiano si plne uvedomoval zodpovednosť za svoj imidž a postavenie v očiach fanúšikov Manchestru United, ktorí ho v histórii klubu vnímajú veľmi vysoko a rešpektujú. Ronaldo si nechcel pokaziť svoj výborný vzťah s fanúšikmi, čo by jeho prípadný podpis s ManCity mohol spôsobiť.

Jorge Mendes má výborný vzťah s vedením United a neustále je s ním v kontakte. Ronaldo bol ponúknutý Manchestru United, ale ten sa mal zdráhať tejto investície. Jeho návrat sa považoval za málo pravdepodobný. Zdá sa, že všetko zmenili správy za uplynulých 24 hodín. Manchester City najskôr neuspel u Tottenhamu Hotspur s ponukou 150 miliónov eur za Harryho Kanea, aby sa tak Pep Guardiola zameral na plán B., ktorým bol práve Ronaldo.

Podľa ESPN či Manchester Evening News mali do celej veci vstúpiť samotní majitelia Glazerovci. Američania veria, že podpis Ronalda by im pomohol prinavrátiť si náklonnosť fanúšikov United, ktorí proti nim neúnavne protestujú. Glazerovcom zároveň vyhovuje suma do výšky 30 miliónov eur, ktorú Juventus za Ronalda požaduje.

Romano celú vec komentoval so slovami, že momentálne Mendes rokuje s vedením United. Rieši sa spôsob platby za Ronalda, podmienky kontraktu a ďalšie detaily týkajúce sa jeho marketingových práv. Všetko sa to malo pohnúť od včerajšieho večera, keď Manchester United náhle zmenil svoj postoj a seriózne začal rokovať o Ronaldovom na Old Trafford. Ako to všetko nakoniec dopadne, ukážu už najbližšie hodiny, keďže Cristiano sa v Turíne pripravoval na odlet svojím súkromným lietadlom. Isté je, že letí do Manchestru – otázkou zostáva, ktorej farby?

zdroj: Twitter.com – Fabrizio Romano, talkSPORT, Manchester Evening News, ESPN, BBC; foto: Shutterstock

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre