United Way – Manchester United fanpage

Legendárny Ferguson oslavuje okrúhle jubileum

V dnešný posledný deň roka 2021 oslavujeme nielen príchod nového roka, ale aj okrúhle osemdesiate jubileum legendárneho Sira Alexa Fergusona.

Jeden z najúspešnejších futbalových trénerov všetkých čias počas niekoľkých sezón na Old Trafford vybudoval jeden z popredných svetových tímov. Naposledy viedol Red Devils v máji 2013. Za jeho dlhých 26 rokov na jeho lavičke Manchestru United získal obdivuhodných 38 trofejí, pričom odkoučoval 1500 zápasov. Rodák zo škótskeho Glasgowa prešiel ako hráč niekoľkými škótskymi klubmi na čele so slávnymi Rangers. Jeho trénerská kariéra sa začala v roku 1974 pri druholigovom tíme East Stirlingshire. Prvé väčšie trénerské úspechy dosiahol s Aberdeenom, s ktorým v prvej polovici 80. rokov získal tri ligové tituly aj triumfy v Pohári víťazov pohárov a Superpohári.

V roku 1999 po nezabudnuteľnej sezóne 1998/99, v ktorej Manchester United ako jediný anglický klub siahol na ikonické ´treble´ bol kráľovnou Alžbetou II. za svoje služby britskému futbalu povýšený do šľachtického stavu. V roku 2010 prekonal rekord legendárneho Sira Matta Busbyho, ktorý na lavičke United pôsobil nepretržite v rokoch 1945-1969. Nenapodobiteľný a jedinečný boss odišiel po poslednej majstrovskej sezóne červených diablov do zaslúženého dôchodku v roku 2013, pričom v roku 2018 podstúpil náročnú operáciu mozgu. Našťastie Sir Alex sa zo všetkého dostal a momentálne aj naďalej podporuje svoj milovaný klub z čestnej lóže v Divadle snov.

Pri tejto príležitosti osemdesiatych narodenín Sira Alexa Fergusona sme na našom Instagrame spustili súťaž o jeho knihy, ktoré by si mal určite prečítať každý vášnivý fanúšik Manchestru United. Zároveň si môžete na našom fanshope uchmatnúť špeciálne tričko ´FOOTBALL BLOODY HELL´ a to v limitovanom počte 80 kusov! 👹 ⚽️ 

A na záver nám samozrejme dovoľte Vám všetkým popriať šťastný nový rok 2022!
Želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a osobných úspechov. 

Zároveň ĎAKUJEME za Vašu podporu a priazeň!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre