United Way – Manchester United fanpage

Keane o Sanchovi: Dajte mu vydýchnuť, dajte mu šancu

Viac ako rok sa ťahala sága okolo príchodu Jadona Sancha do Manchestru United. Po prestupe boli očakávania futbalovej verejnosti vysoké, avšak 21-ročný krídelník zatiaľ nedokáže nadviazať na výkony z Bundesligy. 

Je to ale úplne normálne, tvrdia bývalí hráči a v súčasnosti punditi Sky Sports – Micah Richards a Roy Keane. Ako prvý načal tému bývalý hráč Citizens.

“Zatiaľ mu to nevychádza tak, ako sme si všetci želali. Prišiel za veľkú sumu – 73 miliónov libier (85 miliónov eur). Niektorí ľudia sa adaptujú okamžite, niektorým to trvá. Bolo to tak v minulosti, je to tak aj teraz. [Jadon] Vie, že má na to, aby hral lepšie, to je jasné. Keď bol v Dortmunde, tak jeho góly a asistencie boli z pohľadu tímu rozhodujúce. Teraz je však v Manchestri United, kde to je o niečom inom. Keď máte pri sebe Ronalda, Greenwooda, Rashforda, Martiala, Fernandesa a Pogbu, už nie ste jediným hlavným mužom v tíme. Vďaka nim sa ale môže odraziť. Musí ďalej tvrdo pracovať. Ak na sebe neprestane robiť, tak postupne nájde sebadôveru a stane sa kľúčovým hráčom Manchestru United,” obhajoval krajana Richards.

“Bude v poriadku. Je v klube menej ako dva mesiace. Cez leto sa udialo veľa zmien, do klubu prišli noví hráči. Dajte chlapcovi čas vydýchnuť. Dajte mu šancu. Stále sa učí svojmu remeslu, je mladým hráčom. Áno, sú tam veľké očakávania, avšak ako povedal Micah, prišiel do tímu a určite nebude hlavnou hviezdou. Bude pomaly stúpať hore. Stále sa musí adaptovať. Dajte chlapcovi šancu,” nadviazal na kolegu zo štúdia ikonický Roy Keane, ktorý počas svojho pôsobenia na Old Trafford zažil podobných prípadov menšieho či väčšieho trápenia po prestupe do United viac ako dosť.

zdroj: Sky Sports; foto: Shutterstock

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre