United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.
UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Karanka o Varanovi: Má všetko potrebné, aby v United uspel

Bývalý člen realizačného tímu Realu Madrid Aitor Karanka porozprával o tom, ako sa z Raphaëla Varana v hlavnom meste Španielska stal svetový hráč a prečo je ten správny čas zapôsobiť v Manchestri United.

Písal sa rok 2011 a Varane patril k hráčom s veľkým potenciálom. Obranca s dobrou výškou, rýchlosťou a dobrými schopnosťami mal všetky predpoklady, aby sa z neho v budúcnosti stal hráč pôsobiaci na najvyššej úrovni. 17-ročného Raphaëla v tom čase sledovalo viacero svetových klubov a Sir Alex Ferguson na čele United nebol výnimkou. Rozhodujúcim faktorom bol nakoniec Zinedine Zidane, ktorý svojho krajana presvedčil k prestupu do Realu Madrid.

„Vtedy bol ešte mladý chlapec, no už sme mohli vidieť, že má veľmi jasné predstavy o hre. Bol veľmi inteligentný a mal okolo seba veľa dobrých ľudí a taktiež rodinu, ktorá mu radila. Pôsobil na mňa ako veľmi dobrý hráč, ktorý vynikal najmä inteligenciou a faktom, že sa chcel každý deň naučiť viac,“ dodal Karanka.

Mladík Varane v Reale Madrid mal čo doháňať. Vtedajší manažér Bieleho baletu José Mourinho mu nastavil individuálny fitnes program, aby ho lepšie pripravil do zápasov. Raphaël počas prvého roka v Španielsku nabral niekoľko kilogramov svalovej hmoty, avšak bolo potrebné zlepšiť aj taktickú stránku hry. Na tomto aspekte pracoval práve Mourinhov asistent. Karanka dokázal zlepšiť Varanov pohyb, načasovanie a čistenie lôpt v rôznych pozíciách.

„Často sme po tréningoch zostali a pokračovali v práci. Vzhľadom na to, že som hral na rovnakej pozícii ako on, pracoval som s nim individuálne. Taktiež ma žiadal o rady. Tak ako všetci hráči, ktorých trénuje José, aj on sa každý deň naučil niečo nové. Jeho osobnosť bola založená na tom, že vedel čo chce a snažil sa dosiahnuť pokrok,“ dodal Karanka. Progres sa prejavil pomerne rýchlo a Raphaëla si fanúšikovia obľúbili.

Už v prvej sezóne po odchode Mourinha dokázal Varane s Realom vyhrať Ligu majstrov. V nasledujúcich sezónach pod Zidanom dokázal Real vyhrať Ligu majstrov ešte trikrát. Na reprezentačnej úrovni prišiel najväčší úspech v roku 2018, keď dokázal vyhrať s Francúzskom titul majstra sveta. Počas svojho pôsobenia v Madride dosiahol Varane všetko čo mohol. Teraz je správny čas na nové výzvy a Premier League patrí jednoznačne k tým najväčším.

Karanka je však presvedčený, že Varane na Old Trafforde uspeje. „Niet pochýb o tom, že sa jedná o skvelú posilu. Má všetko čo potrebuje, aby v Manchestri United uspel. Je v ideálnom veku a je to pre neho nová výzva. Raphaëla poznám a dokonca aj potom čo všetko dosiahol, bude naozaj namotivovaný napredovať a pokračovať vo vyhrávaní trofejí.“

zdroj: Skysports.com, foto: Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre