United Way – Manchester United fanpage

Jones: Myslel som si, že je to môj koniec

Anglický obranca Phil Jones v úprimnom rozhovore priznal, že má za sebou najhoršie obdobie v kariére. 29-ročný futbalista sa po takmer roku a pol zapojil do zápasu za zatvorenými dverami proti Burnley.

V zákulisí Jones poctivo pracuje na tom, aby sa dostal späť na ihrisko. Phil prezradil, že toto náročné obdobie spojené s vážnym zranením kolena neraz sprevádzala hlboká depresia, zúfalosť a dokonca aj plač.

,,Za posledné dva roky som si prešiel skutočným peklom. Mal som problém s kolenom a po minuloročnom lockdowne som sa dostal do bodu, keď som si myslel, že je koniec. Pamätám si na rehabilitáciu v Carringtone, po ktorej mi doktor povedal: ‘Stačilo’. Vedel som, že budem nejaký čas mimo ihriska. Bolo to pre mňa ťažké, bol som človek v najväčšej depresii. Snažil som sa zosúladiť futbalový a rodinný život, ale bolo náročné prísť domov a starať sa o deti. Bol som síce doma, ale myšlienkami som tam nebol. Teraz som v poriadku, získal som potrebnú rovnováhu. Našťastie, vidím svetlo na konci tunela. Vrátil som sa do hry zápasom za zatvorenými dverami, cítim sa naozaj dobre. Je pekné sa vrátiť na tréning s chalanmi. Opäť sa cítim ako futbalista, pretože posledných 15 mesiacov bolo náročných,” uviedol Phil.

,,Bol som na totálnom dne. V hlave som mal veľký neporiadok, chvíľami som končil v slzách. Mojej manželke Kayi som povedal, že neviem, čo mám robiť. Spomínam, ako sme obaja plakali. Budem úprimný, futbal som sledoval len veľmi ťažko. Sám som nemohol nič urobiť, len sedíte a nemôžete hýbať nohou. Bolo ťažké chodiť do Carringtonu na rehabilitáciu, pretože ste vedeli, že budete mimo hry ešte dlhú dobu. Našťastie mám okolo seba dobrý tím, fantastickú rodinu a priateľov. Prežil som to. Rozprával som sa so Solskjaerom a poďakoval som mu za milé slová a podporu. Veľa pre mňa znamenali. Pre hráča nie je nič dôležitejšie, ako vedieť, že vás podporuje váš manažér, trénersky tím a spoluhráči. Cítil som podporu manažéra a bol to príjemný pocit. Potreboval som to,” prezradil stopér, ktorý pôsobí na Old Trafford od leta 2011.

Jones opísal aj incident s nemenovaným mužom, ktorý ho v Hale slovne urazil na ulici: ,,Prechádzal som sa so svojou trojročnou dcérkou v kočíku a jej malou sestrou Rayah. Okolo prešiel robotník a začal kričať:Ahoj, Phil. Si sr*čka, si sr*ačka!‘ Alaria sa otočila a ako malá sa ma neustále pýtala: ‘Čo je, oci? Oci, oci, čo je?‘ Stuhol som, ale okolo prechádzal ďalší chlap a ten povedal: ‘Phil, nechaj to tak. Si lepší ako on…‘ Mal som v sebe toľko emócií, hnev, snažil som sa upokojiť, nevedel som, či ho mám konfrontovať,” povedal Phil, ktorý sa vyjadril aj ku komentárom Ria Ferdinanda, ktorý sa mu za svoje výroky, že mladým hráčom len zaberá v tíme miesto ospravedlnil. ,,Rešpekt, ktorý voči nemu mám, je obrovský. Zdieľal som šatňu s Riom, obrovským profesionálom. Rád som s ním hral. Bol to skvelý chlapec, mal dobrý humor. Veľa som sa od neho naučil, ale to, čo povedal, bolo zlé. Nechcem ísť do sporov a hádok. A keď nevedel, tak nevedel,” dodal rodák z Prestonu, ktorý v roku 2017 prestal používať svoje účty na všetkých sociálnych sieťach.

Phil spomenul aj tohtoročné stretnutie so Sirom Alexom Fergusonom, ktorý mu výrazne zdvihol náladu. ,,Bol som na premiére jeho filmu s niekoľkými hráčmi a on prišiel, podali sme si ruky a potom z ničoho nič povedal: ‘Hej, proti Realu Madrid si bol k*rva dobrý.‘ Vzbudilo to vo mne obrovskú dôveru. Ak mám byť úprimný, ani som sa nepozeral na jeho premiéru, len som tam sedel a premýšľal nad jeho slovami a myslel si: ‘Pamätá si to… Niekto ako on si to pamätá.‘ Poviem to tým najkrajším možným spôsobom. Viem, kto sa bude naposledy smiať. Som hrdý na svoju kariéru a keď sa skončí, budem si užívať život. Mám obrovské šťastie, že som to dokázal. Na druhej strane, bojovníci za klávesnicami budú stále bývať u svojej mamky, budú piť diétnu Pepsi bez chuti, jesť cestovinovú polievku, sedieť v boxerkách a tweetovať.”

zdroj: UTD podcast, The Times, UtdReport; foto: Shutterstock

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre