United Way – Manchester United fanpage

UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.
UEFA skrátila pôvodný dvojzápasový trest Aarona Wan-Bissaku v Lige majstrov po červenej karte zo zápasu proti Young Boys na jeden duel. Angličan tak môže nastúpiť už proti Atalante. Mirror: Jesse Lingard uvažuje nad januárovým odchodom z United, aby si zaistil viac herného času a tak zvýšil šance na nomináciu na MS 2022 v Katare.

Murtough: Zostávame pokojní a držíme sa nášho plánu

Športový riaditeľ klubu John Murtough vyhlásil, že manažér Ole Gunnar Solskjaer sa môžu spoľahnúť na plnú podporu vedenia Manchestru United.

Murtough to uviedol v rozhovore pre oficiálnu stránku, aby takouto formou aspoň z časti podporil nórskeho kouča a utíšil kritiku, ktorá sa v posledných týždňoch stupňuje. Nielen fanúšikovia United očakávajú od súčasného tímu viac.

,,Máme dlhodobú stratégiu a dôveru v smer, ktorým kráčame. Premier League je jednou z najťažších líg na svete. Futbalisti zo zahraničia a iných líg nám hovoria, ako sa veľmi líši od ostatných. Na túto výzvu sme pripravení. Veríme, že máme talent a potrebnú kvalitu na to, aby sme boli úspešní. Jednou z vecí, ktoré robíme, je zostať pokojný a trpezlivý. Nenecháme sa uniesť, nevybočujeme z vybranej cesty a držíme sa nášho plánu. Ole a trénerský tím sú veľmi sústredení. Nerozptyľuje nás ani to, čo sa hovorí na sociálnych sieťach, čo nás niekedy môže rozrušovať. Je to súčasť moderného futbalu. Sme veľmi koncentrovaní,” uviedol John.

Na otázku o vybudovaní tímu, ktorý bude schopný bojovať o majstrovský titul odpovedal: ,,Našim cieľom je konzistentnosť a kontinuita pri nábore hráčov. Máme tu určitý proces a robíme, čo sme si naplánovali. Stavba mužstva nie je nikdy dokončená, pretože káder sa neustále vyvíja. Sedíme s Olem a hovoríme o plánoch do budúcnosti, o tom, ako sa bude mužstvo vyvíjať a aké sú naše očakávania. Chceme mať vyvážené mužstvo, čo sa týka postavenia a veku hráčov. Súčasný tím je dobrou kombináciou mládeže a skúsených hráčov. Máte tu starších futbalistov, ktorí majú vplyv na tých mladých. Chceme tím, ktorý bude o titul súťažiť nielen dnes, ale aj v budúcnosti.”

Športový riaditeľ si zároveň pochvaľuje zákulisie práce s Darrenom Fletcherom, ktorý sa od marca/března tohto roka stal technickým riaditeľom Red Devils. Fletcher vo svojej úlohe využíva znalosti, ktoré získal ako hráč Manchestru United. ,,Darren vie všetko o hodnotách a kultúre Manchestru United. Je to futbalista, ktorý prešiel všetkými úrovňami akadémie a vyhral mnohé trofeje. Je to vynikajúci doplnok k Olemu a jeho trénerskému personálu. Poviem vám príklad. Jedného futbalistu sme nedávno priviedli do U-15. Do rozhovorov bol zapojený aj samotný Darren, rovnako ako Nick Cox a naše náborové oddelenie. Keď sme sa rozprávali s hráčom a rodičmi, počuli sme: ´Spoznali sme vás a cítime, že ste ako rodina. Ste autentický v tom, čo hovoríte, ste úprimný. Svoje slová ste podložili tým, že v zostave prvého tímu bol vždy odchovanec akadémie United vo viac ako 4 000 zápasoch.´ Pozeráme sa po budove a vidíme tú ohromnú futbalovú kultúru. Je tu história a pocit autenticity,” dodal Murtough.

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre