United Way – Manchester United fanpage

Ferdinand: Je to ako pred rokmi s Falcaom

Rio Ferdinand vo svojom podcaste zhodnotil pondelkovú prehru Manchesteru United na Old Trafforde proti Wolves.

Bývalému stopérovi červených diablov, ktorý dlhé roky patril medzi najlepších obrancov anglickej Premier League sa nepáči využívanie útočného dua a celkové rozpoloženie tímu, ktorý je v posledných dňoch pod paľbou veľkej kritiky.

„Všetko to vybuchlo. Zabíja ma to, že obhajujem tento tím. Mojou najväčšou výhradou je, že ak máte vo svojom tíme Cavaniho a Ronalda, pravdepodobne dvoch najlepších útočníkov, a vôbec nehráte do šírky a to ani s hráčmi, ktorí vedia poslať lopty do dobrých pozícií. Príde mi to teda zbytočné. Musíte využiť ich silné stránky. Je to ako keď sme pred rokmi hrali s Falcaom. Privediete niekoho, kto si vie skvelo poradiť s loptami v útoku, ale nikdy na neho nepošlete center. Ako môžete od nich očakávať, že budú produktívni? Ronaldo vie rôzne veci, Cavani taktiež. Ak sú ale ich prednosti v centrovaných loptách, dostaňte loptu do šestnástky. Hrajte o trochu viac do šírky. Ak hrajú 4-2-2-2, tak to spočíva na krajných obrancoch, ktorí to roztiahnu do šírky,“ kriticky skonštatoval Ferdinand.

„Podľa mňa je to výrazná časť nášho problému, zápas nekontrolujeme dostatočne. Súvisí to od jednotlivcov ale aj od formy tímu. Je tam toho toľko čo je potrebné zlepšiť. Sú tam individuality, ale taktiež momentálne rozpoloženie tímu nesedí určitým hráčom. Títo hráči neukazujú to, čo sa od nich očakáva. Nevidíme Sancha z Dortmundu, Rashford vyzerá len ako tieň samého seba, Cavanimu to nestrieľa a Wan-Bissaka je momentálne bez sebavedomia. Čakám, že sa individuality zjednotia a to je jeden z kľúčových bodov. Myslel som si, že to bude ozajstný náraz, skok, keď príde nový manažér. Áno, potrebuje čas, ale po prvom zápase som nevidel ozajstný posun v sebadôvere a vo výkone jednotlivcov, ktorí by pozdvihli tím. To je presne to, čo potrebujeme vidieť, “ zhodnotil Rio.

zdroj: Youtube – Rio Ferdinand Presents FIVE; foto: Shutterstock

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre