United Way – Manchester United fanpage

Ferdinand, Berbatov a Scholes o situácii na Old Trafford

Bývalí hráči červených diablov Rio Ferdinand, Dimitar Berbatov a Paul Scholes vyjadrili svoje názory na aktuálne dianie v kabíne Manchestru United, ktorá je pod paľbou kritiky médií a fanúšikov.

V posledných týždňoch nie je na Old Trafford práve najlepšia atmosféra. Tá sa nezlepšila ani po víťazstve v FA Cupe, keďže hra Red Devils má veľmi ďaleko od dokonalosti. Ex-futbalisti Manchestru United sa podelili o svoje pohľady.

,,Jedným z veľkých problémov United v posledných rokoch bolo, že niektorí hráči a agenti verejne nerešpektovali klub. Klub im nebuchol dverami pred nosom a neposlali týchto ľudí späť na svoje miesto. Nemôžete to dovoliť, pretože ak pustíte jedného hráča cez čiaru, ostatní hráči si pomyslia: ´Prešlo mu to, takže tiež niečo poviem, lebo to nebude mať žiadne následky.´ Klub dovolil hráčom a agentom príliš veľa,” vyhlásil Rio na adresu vedenia.

Dimitar Berbatov pre zmenu hovoril o personálnej situácii v hráčskom kádri. Bývalý útočník vymenoval troch hráčov, o ktorých si myslí, že by mali opustiť Old Trafford: ,,Nie som prekvapený, že Dean Henderson požiadal o prestup. Čakal som to. To isté platí aj pre Donnyho van de Beeka a Anthonyho Martiala. Títo hráči nehrajú a je jasné, že nie sú šťastní. Ak majú radi futbal, mali by odísť. Hendersona priviedli späť do tímu, pretože David De Gea mal ťažké časy. Prestupy môžu hráča mobilizovať a to sa presne stalo Davidovi. Nanešťastie to je pre Hendersona zlá správa.”

Svoj pohľad vyslovil aj Paul Scholes, ktorý nešetril kritikou. Ryšavý princ zároveň označil Antonia Conteho za jedného z manažérov, ktorého si želal vidieť na manažérskom poste Manchestru United: ,,Podľa mňa bude Conte bojovať o Top4 a Manchester United len premárnil príležitosť. Stále by ho mohli dostať z Tottenhamu. Fanúšikom Kohútov sa to asi nebude páčiť, že hovorím takéto veci. Môžete vidieť, že Conte je trochu frustrovaný zo svojich možností a žiada iné veci. V United by mohol urobiť a dosiahnuť niečo špeciálne. Mohli by sme ho získať? Neviem. V Manchestri United je obrovský neporiadok: hráči, tréneri, manažéri. Kto sem chce prísť? Pripadá mi to ako otrávené prostredie.”

zdroj: The Sun, MEN, YouTube – FIVE; foto: Shutterstock

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre