United Way – Manchester United fanpage

Donny: Moja najlepšia pozícia je 6 alebo 8

O Donny van de Beekovi sme v poslednom čase toho veľa popísali. Holandský záložník bol počas letného prestupového okna dokonca spájaný s odchodom z klubu, ale nakoniec sa rozhodol zotrvať v červenej časti Manchestru, aby bojoval o svoje miesto v tíme.

Samotný hráč prezradil, že rozhovory s manažérom Ole Gunnarom Solskjaerom ho upokojili. Mali mu dodať potrebnú motiváciu v rámci jeho druhej sezóny v Anglicku. Donny je podľa vlastných slov pripravený ukázať, čo dokáže.

,,Rozprávam sa s manažérom o klube. Bolo jasné, že chceli, aby som zostal. Manažér bol na mňa veľmi pozitívny. Povedal mi: ´Potrebujem ťa a chcem ťa tu udržať. Vidím tu teraz iného Donnyho.´ Cítil som sa po našom rozhovore dobre. Naozaj sa cítim v dobrej kondícii, tak dúfam, že ukážem ľudom, čo dokážem. Vidím veľký rozdiel v mojej hre a celkovo som teraz oveľa silnejší. Vidno, že v Anglicku mám už jednoročné skúsenosti. Musím veriť manažérovi. Ak by ma nepotreboval, tak by ma nechal ísť, ale myslím si, že má so mnou plány,” uviedol Donny.

,,Musím len tvrdo pracovať a veriť, že jedného dňa dostanem šancu ukázať sa. Nikdy nemôžeš hráčovi sľúbiť miesto v zápasoch. Toto je futbal, musíte každý deň tvrdo trénovať. Nakoniec potrebujete herný čas, aby ste ukázali svoju najlepšiu tvár. Ak hráte raz za mesiac, nemôžete ukázať to najlepšie. Rád hrám 8 alebo 6. V Ajaxe som často hrával aj na poste 10. Myslím si, že dokážem hrať ako 6, ale samozrejme neviem, čo odo mňa manažér očakáva. Hral som na tom poste v Ajaxe. Je naozaj ťažké povedať, ktorá pozícia je pre mňa tá najlepšia. To závisí aj od toho, ako hrá celý tím. Ja si myslím, že moja najlepšia pozícia je 6 alebo 8. Je mi jedno, kde nastúpim, chcel len hrať,” dodal Holanďan.

zdroj: Manchester Evening News; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre