United Way – Manchester United fanpage

Ronaldo sa zastal Rangnicka: Verím, že odvedie dobrú prácu

Cristiano Ronaldo sa zastal Ralfa Rangnicka pred prichádzajúcou kritikou médií a fanúšikov. Podľa hviezdneho Portugalčana potrebuje čas na realizáciu svojich nápadov pre Manchester United.

Skúsený nemecký kouč nahradil na poste manažéra odvolaného Oleho Gunnara Solskjaera, ktorý za sebou zanechal zdevastovanú kabínu Red Devils. Manchester United pod vedením 63-ročného manažéra zatiaľ nie je vo výbornej forme. Červení diabli vyhrali 4 zo 7 zápasov, no prístup hráčov z Old Trafford má ďaleko od optimálneho.

,,Od svojho príchodu do klubu zmenil veľa vecí. Potrebuje však čas, aby vložil svoje nápady do hláv hráčov. Bude to chvíľu trvať, ale verím, že Rangnick odvedie dobrú prácu. Vieme, že nehráme najlepší futbal, ale je pred nami veľa zápasov, v ktorých musíme byť oveľa lepší. Odkedy je Rangnick v klube, v niektorých aspektoch sme sa zlepšili. Chce to čas. Nie je jednoduché zmeniť mentalitu hráčov, spôsob hry, kultúru, systém a podobne. Verím, že to odvedie dobrú prácu,” podporil CR7 svojho manažéra, pričom britský bulvár práve Ronalda kritizoval za údajné ´rozbitie´ kabíny.

,,Musíte držať spolu, pretože sme v tom spolu. Od začiatku sme vedeli, že to nebude jednoduché. Pred nami je nový rok a my musíme veriť, že všetko je možné. Ako som už povedal, do konca je ďaleko. Verím však, že táto sezóna bude úspešná. Vieme, že manažérovi bude trvať, kým prenesie svoje nápady na ihrisko. Nie je to jednoduché, ale musíme byť profesionálni, tvrdo pracovať a hrať ako jeden tím,” povzbudivo vyhlásil Portugalčan, ktorý sa vyjadril aj na adresu dnešnej mladej futbalovej generácie: ,,V 18 rokoch sa mi prihovárali mnohí starší hráči, ktorí toho vedeli oveľa viac ako ja. Pomohlo mi to zlepšiť sa, ale nová generácia nedokáže akceptovať kritiku. Ak nechcete pomoc a dobrú radu, tak radšej robte svoju robotu a starajte sa len o seba. Musíte sa snažiť robiť to najlepšie pre tím.”

Cristiano neskrýva nespokojnosť s tým, že Manchester United je v súčasnosti vzdialený od zisku majstrovského titulu. Ronaldo otvorene priznal, že umiestnenie na konci sezóny mimo prvej trojky bude považovať za veľké sklamanie: ,,Manchester United by mal vyhrať ligu, byť druhý alebo tretí. Úprimne povedané, nevidím žiadne iné miesta, ktoré by boli prijateľné pre klub ako Manchester United. Podľa môjho názoru nemôžeme akceptovať horšie umiestnenie, ako sú prvé tri miesta. Manchester United musí vyhrávať trofeje, takže toto sa musí zmeniť. Nechcem byť v klube a bojovať o piate, šieste či siedme miesto. Som tu, aby som vyhral, ​​súťažil. Podľa mňa súťažíme, ale nie sme na najlepšej úrovni. K zlepšeniu je ešte dlhá cesta. Ak zmeníme svoje myslenie, môžeme dosiahnuť veľké veci,”

zdroj: Sky Sports; foto: Shutterstock, manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre