United Way – Manchester United fanpage

Cristiano Ronaldo: Bol som nervózny!

Manchester United nastúpil do štvrtého kola v anglickej Premier League proti Newcastlu United a porazil ho výsledkom 4:1. Všetky oči fanúšikov i futbalového sveta však spočívali predovšetkým na jednom jedinom hráčovi – Cristianovi Ronaldovi.

Tridsaťšesťročný Portugalčan debutoval za Manchester United prvýkrát v roku 2003 proti Boltonu Wanderers, keď na ihrisku vystriedal odchovanca Nickyho Butta. Dnešný “druhý” debut sa už však niesol v trochu inom svetle. Skúsený Ronaldo totiž nastúpil na Old Trafford proti Newcastlu United v základnej zostave a na svoje znovuotvorené strelecké konto si ihneď pripísal ďalšie dva zásahy. Pre zaujímavosť, Cristiano dnes písal históriu, pretože dres Červených diablov na seba znova obliekol po neuveriteľných 12 rokoch a 124 dňoch, čo je zároveň aj rekord celej Premier League v zmysle najdlhšieho obdobia medzi dvomi zápasmi v súťaži.

,,Je to neuveriteľné. Keď sa zápas začal, prisahám, že som bol naozaj nervózny. Myslím si však, že to bolo normálne. Nečakal som, že fanúšikovia budú spievať môj chorál po celý zápas. Možno aj preto som bol taký nervózny, hoci som to na sebe asi nedal poznať. Bolo to neuveriteľné, no som tu preto, aby sme vyhrávali zápasy. Chcem pomôcť tímu dostať tento klub späť tam, kde si zaslúži byť. Z mojich gólov som samozrejme potešený, to určite nebudem popierať. Najdôležitejšie je však to, že sme hrali konzistentne a na vysokej úrovni. V našej hre sme ukázali rozum, ale aj skúsenosti a to je niečo, na čo som naozaj hrdý. Je to o tíme, nie o mne. Každý tiež vie, že futbal v Anglicku je celkom iný než vo zvyšku sveta. Dá sa povedať, že som už hral skoro všade a preto môžem úprimne povedať, že tu v Anglicku je to naozaj špeciálne. Patrím do Manchestru United, do ktorého som prišiel ako osemnásťročný chlapec a oni sa tu o mňa postarali naozaj neuveriteľne. Aj to je dôvod prečo som sa vrátil,” vysvetľovala hrajúca legenda pre MUTV.

,,Som naozaj hrdý, že som tu a chcem víťaziť. Ako som už povedal, tento tím ma naozaj veľký potenciál. Máme tu fantastických hráčov, skvelého manažéra a jeho trénerský tím. Musíme si vybudovať mentalitu tak, aby sme vyhrali Premier League či dokonca aj Ligu majstrov. A práve preto som tu, aby som v tomto môjmu tímu pomohol. Máme tu 11 hráčov, ktorí hrajú v základe, no taktiež ďalších, ktorí sú na lavičke. Tí nám počas sezóny taktiež pomôžu. Takže áno, máme dobrý tím a aj dobrého tímového ducha,” zakončil svoje vyjadrenie po zápase Cristiano Ronaldo.

zdroj: manutd.com, SkySports; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre