United Way – Manchester United fanpage

BBC: Manchester United otvoril diskusiu ohľadom výraznej inovácie Old Traffordu, ktorá by mohla navýšiť kapacitu štadióna na viac ako 80-tisíc miest. Telegraph, The Athletic: Manchester United niekoľkokrát otvoril diskusiu o novom kontrakte pre Paula Pogbu, progres vo vyjednávaniach však nie je.
BBC: Manchester United otvoril diskusiu ohľadom výraznej inovácie Old Traffordu, ktorá by mohla navýšiť kapacitu štadióna na viac ako 80-tisíc miest. Telegraph, The Athletic: Manchester United niekoľkokrát otvoril diskusiu o novom kontrakte pre Paula Pogbu, progres vo vyjednávaniach však nie je.

Carrick po triumfe nad Villarrealom a postupe do osemfinále Ligy majstrov

Manchester United si po výhre na pôde Villarrealu 2:0 vybojoval postup do osemfinále Ligy majstrov. Bonus prišiel o dve a pol hodiny neskôr, keď v druhom zápase skupiny Atalanta iba remizovala v Young Boys 3:3, čo posúva Red Devils medzi 16 najlepších tímov súťaže z prvého miesta skupiny F. 

O pocitoch zo stretnutia, postupu a manažérskeho debutu na lavičke sa na pozápasovej tlačovej konferencii podelil Michael Carrick.

Dôležitá výhra

„Znamená to veľa. Bol to ťažký zápas, majú dobrý tím. Skutočne vás otestujú a donútia pracovať, sú dobrí na lopte a tlačia na vás aj v defenzíve. Miestami sme si museli siahnuť na dno svojich síl. Ako duel plynul, tak si myslím, že sme boli lepší a lepší. Krátko po polčase sme mali problém podržať loptu, avšak striedajúci hráči mali na hru veľký dopad. Máme čisté konto, David pre musel urobiť jeden či dva skvelé zákroky, aby nás udržal v boji o výhru. Je to skvelá noc pre hráčov, pre klub – sme v osemfinále Ligy majstrov, čo je výborné. Toto víťazstvo patrí Olemu.”

Chalani ukázali charakter

„Buďme k sebe úprimní a nalejme si čistého vína. Nemyslím si, že sme sem mohli prísť a dúfať v to, že od začiatku budeme hrať nádherný futbal. Keď máte za sebou také výsledky, aké máme my a nie ste v dobrej forme – či už individuálne, alebo ako tím – nie je jednoduché vyjsť na ihrisko a zrazu hrať ako z veľkej knihy. Museli sme ukázať charakter a tvrdo bojovať. Raz to šlo naším smerom, raz nie, dokonca sa to mohlo kompletne otočiť proti nám. Zápas mal všetko, čo mal mať a v čo som mohol dúfať. Chlapci do toho dali všetko.”

Hráč stretnutia

„Nebudem hovoriť o tom, kto bol hviezdou duelu. Ako tím sme to zvládli. Keď sa na to pozeráme z dlhodobejšieho pohľadu, tak vieme, že sme v minulosti neboli dostatočne dobrí na ihrisku, avšak za oponou rovnako vieme, že robíme veci dobre a je tu skupina skvelých hráčov. Preto si myslím, že dnes bol hviezdou každý, naozaj. Mentalita všetkých hráčov – či už hrali, boli iba na lavičke, alebo iba cestovali a neboli ani v nominácii – bola fantastická. Každý sa navzájom podporoval, každý zohral večer svoju úlohu. To sa stane iba vtedy, keď každý do toho dá maximum zo svojej strany.”

Gól Ronalda

„Fred si počínal parádne. Získal loptu vysoko pri ich šestnástke, čo aj chceme praktizovať. Keď Ronaldo dostane šancu, tak viete, že ju premení. Po dnešku si odškrtol ďalšie číslo na zozname.”

 Sancho konečne skóroval

„Som za Jadona neuveriteľne šťastný, dnes makal a urobil pre tím všetko. Samozrejme, nie vždy bol na lopte a ja dobre viem, že si loptu veľmi užíva, snaží sa urobiť rozdiel. Ukázal však svoju odlišnú stránku a gól na záver pekne ukončil dnešný duel z jeho i nášho pohľadu.”

Manažovanie United

„Užil som si to. Musím poďakovať realizačnému tímu, ktorý mi kryje chrbát. Podporu, akú som od nich posledné dni dostával, bola úžasná. Sú tu so mnou, pomáhajú mi s vecami. Nie je to len o mne, ale o všetkých nás. Stáť na postrannej čiare a vidieť chlapcov, že do toho dávajú všetko, aby klub postúpil, tak to nie je o mne, ale o nich, je to ich sezóna. Počínali si skvele a ja dúfam, že to je pre nich nový začiatok. Snáď pred nimi stoja oveľa väčšie veci.”

Poďakovanie fanúšikom

„Jasne sme ich počuli. Počujeme ich hlasno a zreteľne každý jeden týždeň, či sme doma, alebo vonku. Hovorím to odkedy som v klube, takže dobrých 14 či 15 rokov. Je skvelé, ako veľmi nás podporujú a koľko energie dokážu dať hráčom. Posledné roky máme za sebou krušné časy, ale oni neprestávali. Áno, niekedy sme sklamaní a dostávame kritiku, no od toho tu fanúšikovia sú, pretože si platia peniaze za to, aby sme ich zabávali a bili za nich, je to ich život. Podpora, akú nám dávajú, je neuveriteľná. Každý jeden z nás to veľmi oceňuje.”

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre