United Way – Manchester United fanpage

BBC: Manchester United otvoril diskusiu ohľadom výraznej inovácie Old Traffordu, ktorá by mohla navýšiť kapacitu štadióna na viac ako 80-tisíc miest. Telegraph, The Athletic: Manchester United niekoľkokrát otvoril diskusiu o novom kontrakte pre Paula Pogbu, progres vo vyjednávaniach však nie je.
BBC: Manchester United otvoril diskusiu ohľadom výraznej inovácie Old Traffordu, ktorá by mohla navýšiť kapacitu štadióna na viac ako 80-tisíc miest. Telegraph, The Athletic: Manchester United niekoľkokrát otvoril diskusiu o novom kontrakte pre Paula Pogbu, progres vo vyjednávaniach však nie je.

Ole pred zápasom proti Wolverhamptonu

Manchester United bude chcieť v treťom ligovom zápase odčiniť zaváhanie so Southamptonom a proti Wolverhamptonu jednoznačne vyhrať. 

*Tlačová konferencia prebehla ešte skôr, ako klub oznámil príchod Cristiana Ronalda

Tešíte sa na zápas?

,,Samozrejme, že áno. Pokiaľ nevyhráte predošlý zápas, tak sa už nemôžete dočkať toho ďalšieho. Náš vstup do novej sezóny bol trocha iný než ten pred rokom. Trénujeme však dobre a sme pripravení na to, čo nás čaká. Je pravda, že nám teraz chýba Scott (podstúpil operáciu, pozn. red.), Marcus, Telles aj Dean Henderson, no inak máme celý tím k dispozícii.”

O prestupovom trhu a Lingardovi

,,Jesseho vidím ako hráča Manchestru United. Viem, že je tu okolo neho veľa špekulácií, ale má za sebou naozaj dobrú letnú prípravu. Mal jednoducho nešťastie, že bol pozitívne testovaný na COVID, pretože inak by určite zasiahol už do nášho prvého zápasu proti Leedsu.”

Greenwood nie je súčasťou výberu Anglicka

,,Myslím si, že Mason je na dobrej ceste. S Garethom Southgateom som sa pred nejakým časom rozprával a v Masonovi vidí veľký potenciál. Všetci veľmi dobre vieme, že je veľmi talentovaný. Myslím si tak, že vo svojej kariére postupuje pekne krok po kroku a spôsob, akým s ním chce pracovať Gareth, sa mi pozdáva.”

Ste spokojný s vašim aktuálnym tímom?

,,Každý manažér sa snaží do svojho tímu vždy pridať niečo viac, niečo navyše – presne tak, ako to minulý týždeň zhodnotil José Mourinho. Môžem však povedať, že som spokojný s tým, ako sa nám toto leto darilo na prestupovom trhu. V tíme máme veľkú kvalitu a veľké osobnosti, atmosféra a nálada je tu teraz veľmi dobrá. Ako manažér sa nikdy nemôžete cítiť úplne pohodlne, no keď prídete do práce, tak vidíte, že je v tíme správna chémia. Takže áno, som z toho naozaj šťastný.”

O šanci pre Donnyho a návrate Phila Jonesa

,,Začnem s Donnym. Proti Leedsu sme vybrali zostavu, ktorá ich dokázala poraziť výsledkom 5:1. Môžem povedať, že sme z toho boli šťastní.  Nemanja Matić má za sebou dobrú prípravu a keďže Scott nemohol nastúpiť do zápasu proti Southamptonu, rozhodol som sa dať šancu Nemanjovi. Donny tiež pracoval veľmi tvrdo a darilo sa mu, takže svoje šance určite dostane. Ak však začnete sezónu s určitým tímom dobre, tak ho nechcete v zápasoch veľmi obmieňať. No a Phil? Ten má za sebou príšerných a náročných 18-19 mesiacov. Trápilo ho zranenie kolena, no inak odovzdával klubu vždy všetko. Stále má menej ako 30 rokov a môžem povedať, že ja viem asi najlepšie, aké to je trápiť sa so zraneniami. Phil nie je ten typ, ktorý sa pretŕča na sociálnych sieťach. Je to typ chlapa, ktorý skloní hlavu dole a tvrdo na sebe pracuje.”

O Varanovi a jeho kvalitách

,,Pracuje na sebe naozaj veľmi tvrdo. Keď som sa ho opýtal, či je pripravený zasiahnuť do priateľského zápasu proti Burnley, ktorý sme odohrali bez divákov, odpovedal mi, že nie. Cítil, že najskôr potrebuje absolvovať pár tréningov. Musí na sebe trocha zapracovať, pretože má za sebou dovolenku. Do Madridu sa vrátil prakticky iba rozlúčiť so spoluhráčmi a veľmi s nimi netrénoval. Potom čakal nejaký čas na povolenie odcestovať do Anglicka a následne musel podstúpiť karanténu. Zo začiatku teda nebol ešte pripravený na to, aby mohol zasiahnuť do zápasu, no teraz už má za sebou niekoľko dobrých tréningov. Rozhodne môžem povedať, že do Manchestru United zapadne veľmi dobre, pretože sme dokázali podpísať hráča s úžasným charakterom. Čaká tu naňho nová výzva.”

zdroj: manutd.com; foto: manutd.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Najnovšie komentáre